GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir örgütü adım adım il kongresine giderken, CHP'de flaş bir gelişme yaşandı. Ağabeyi Konak ilçe eski başkanı Aytekin Tunus'un, il başkanlığı koltuğuna talip olmasının ardından, il yöneticisi Leman Tunus, görevinden istifa etti.

chp_li_tunus_tanhalk_konut_aciklamasi_hukumet_depremzedeyi_ayristirdi_h115908_a6242

Tunus istifasının gerekçesini şöyle anlattı:

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Saygıdeğer Örgütü,

İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğüm, 2018-2023 döneminde - iki genel, bir yerel seçimde - örgütümüzün şahsıma yüklemiş olduğu tüm sorumluluğu, solcu bir ailenin mensubuna  yakışır, solculuk ve yoldaşlık şuuruna uygun olarak, gücüm yettiğince omuzlamaya çalıştım.

Aldığım tüm görevleri tüm sorumluluk bilinciyle tamamlayıp, örgütümüzün şahsıma tevdi ettiği yetki ve sorumluluğa halel getirmeden, alnım ak bir şekilde neticelendirdiğim hususlarında vicdanım rahat.

16 Eylül'de toplanacak, yeni  İl başkanı ve yönetimini seçecek İzmir İl Kongresi'nde ağabeyim Aytekin Tunus'un İl Başkanlığı'na aday olması durumu söz konusuyken, İzmir İl Yönetimi' nde bulunmayı ailemden edindiğim ahlaki değerlere ve siyasi etiğe uygun bulmadığım için 2018 yılından bu yana onurla  sürdürdüğüm İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevimi bugün kendi isteğimle sonlandırmış bulunuyorum.

Görevim esnasında, bilerek ya da bilmeyerek kırdığım, üzdüğüm, ihmal ettiğim tüm yoldaşlarımdan özür diliyor tüm örgütümüze saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Benin bir hakkım varsa ve yüz yıllık Cumhuriyet Halk Partisi'nin tarihine ve örgütüne bir zerre katkıda bulunabildiysem bin kere helal olsun. Halkçı, devrimci ve örgütlü bir Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında buluşmak umuduyla...