Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul’da önceki genel başkanlar Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile bir araya geldi. Özel ve önceki genel başkanlar daha sonra Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen ile Özgün Göl’ün düğün törenine katılarak nikah şahitliği yaptı.

Özel, nikahta yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en köklü, en büyük, en güçlü ailesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ndeniz. Benim için çok büyük bir onur. Üç Sayın Genel Başkanımızla birlikte bugün nikah şahitliğini gerçekleştiriyor olmak. Biz Sayın Altan Öymen’in kitaplarından Cumhuriyet tarihini ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni tarihini, Sayın Murat Karayalçın’ın büyükşehir belediye başkanlığından yerel yönetimin, yerinden yönetimin önemini, Sayın Hikmet Çetin’in Türkiye’nin uluslararası alandaki temsilinden, geleneksel dış politikaya sahip çıkmanın önemini öğrenirken, bir baktık Cumhuriyet Halk Partisi’nde böyle önemli bir göreve gelmişiz” dedi.

İLK KEZ OLUYOR

Özel, “Kimse daha önce bir genel başkan yardımcısının nikahının olduğunu hatırlamadı. Evlenen milletvekillerimiz oldu ama ilk kez bir Genel Başkan Yardımcısı evleniyor. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki değişimi de gösteriyor. CHP’de Genel Başkan Yardımcısı olabilmek için bayağı bir zaman kat etmek gerekirken, şimdi gencecik bir anayasa hocasının nikah şahitliğini yapabiliyoruz” ifadesini kullandı. Özel, nikahın ardından önceki genel başkanları araçlarına kadar uğurladı. Özel, geçtiğimiz hafta da Adana Milletvekili Orhan Sümer’in oğlunun nikah töreninde önceki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte nikah şahitliği yapmıştı.