14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından CHP İzmir Kadın Kolları seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor.  Başkan Uçar, 14 Mayıs'ta gerçekleşen seçimin bir yenilgi olmadığını aksine 21 yıldır kaybetmeyen iktidarı durduklarını ve seçimi ikinci tura taşıdıklarını dile getirdi.

Başkan Uçar'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama  şu şekilde;

"14 Mayıs seçim sonuçlarını yenilgi olarak görmüyoruz. 2002 seçimlerinden 2018-2019 seçimleri de dahil durdurulamayan adamı ve ittifakını durdurduk. İlk turda kazanmalarını engellemekte bir nevi başarıdır. 

Bu seçim sonuçlarının tartışmalı olduğu gerçeği yansıtmadığı tüm partilerin binlerce sandığa yaptığı itirazlardan da net olarak anlaşılmaktadır. 

Tüm ülkede ve İzmir özelinde kadınlar olarak alanlarda idik. Millet İttifakının ne olduğunu neleri gerçekleştireceğini, halkımızın beklentilerinin çözüm noktasının millet ittifakı ve 13 Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu anlattık. Tüm ittifak genel başkanları, belediye başkanları, milletvekilleri, milletvekili adayları İl başkanları ve yönetimleri İlçe başkanları ve yönetimleri kısaca tüm örgütümüz kadın kolları, gençlik kolları ve hatta gönüllülerimizle alanlarda olduk. Rekor sayılabilecek bir katılımla yapılan bu seçimler eksik kaldığımız yönlerimizi, hatalarımızı gösterdi. Derslerimize çalıştık eksikliklerimizi gidererek yeniden, yeni yol haritalalarımız ile alanlardayız. Kadınlar olarak 6284 sayılı kadın haklarımızı sınırlı bir şekilde koruyan çok yetersiz de olsa bu kanunu dahi kaldırmayı düşünen zihni yete karşı savaşmaya kararlıyız. Kadını hor gören,ikinci sınıf vatandaş gören,aile birliğinin temel harcı görmeyen ve her fırsatta ağıza alınmayacak kelimelerle hakaret edip aşalayan HÜDAPAR YENİDEN REFAH gibi partileri İttifakına dahil eden AKP'nin kadınlar üzerindeki baskıcı diretmelerine asla boyun eğmeyeceğiz. Bu sonuçların genel tahlilini Partimizin Myk ları kapsamlı olarak araştıracaklardır. 

Biz il kadın kolları örgütü olarak çıkan sonuçları ilçelerimiz bazında değerlendirerek çalışmalarımıza Kiraz ilçemiz ve tüm ilçelerimizde bugün eş zamanlı olarak başlıyoruz. İlçe örgütlerimiz kadın ve gençlik kolları ile koordineli olarak Mahalle ve sokak bazında geride olduğumuz alanlara yoğunlaşarak çalışmalarımıza tekrar başladık. 

Karamsar olmak zamanı değil. 2. ci seçimler için örgütlü ve sıkı çalışmamız gereken 10 günümüz var.İl kadın kolları olarak yönetici arkadaşlarım sorumlu oldukları ilçelerinde koordinasyonu sağlayarak çalışmalara katkı sağlayacaklar. Seçimlere katılım sağlayamayan 300 binden fazla seçmenimize ulaşarak sandığa götürerek demokrasi için vazifelerini yapmalarını sağlayacağız. Bu arkadaşlara buradanda seslenmek istiyorum.

HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN GİTMEDİĞİN SANDIKLAR TÜM ÜLKENİN SENİN,ÇOCUKLARININ,TORUNLARININ GELECEĞİ İÇİN DEMOKRASİNİN GEREĞİ İÇİN OYUNU KULLANMAN İÇİN SENİ BEKLİYOR. Hadi sende bizimle birlikte 28 Mayısta DEMOKRASİ şölenine katıl. 

Biz kadınlar bitti demeden bitmez diyoruz çalıştık çok çalıştık daha 10 gün dahada sıkı çalışacak ve kadınların örgütlü gücünü bir kez daha göstereceğiz. Yılmak yok başaracağız.

Millet ittifakının örgütlü mücadelesi ile Genel başkanımız Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU 13. CUMHURBAŞKANIMIZ olacaktır. 

Sana söz yine baharlar gelecek."