Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir'de tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından adım adım il kongresine giden süreç başladı. İl Başkanlığı için talipler belli olurken, ilçe başkanlarından da desteklerini kime verecekleri yönünde açıklamalar gelmeye devam ediyor. Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, Menderes İlçe Başkanı Hakan Karakurt, Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci, Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek, Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı, Bergama İlçe Başkanı İsmail Durmaz "Adayımız Şenol Aslanoğlu" dedi. 

SERÇE: "ALİAĞA'YA CHP BAYRAĞINI DİKECEĞİZ"

CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, 16 Eylül'de yapılacak il kongresinde desteğinin mevcut il başkanı Şenol Aslanoğlu'na olduğunu açıkladı. Serçe, "Bizim Aliağa olarak desteğimiz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu'na olacak. Kendisiyle birlikte 2024 yerel seçimlerinde Aliağa'ya CHP bayrağını dikeceğiz" dedi. 

KARAKURT: "ENERJİSİNE 2024 SEÇİMLERİNDE İHTİYACIMIZ VAR"

CHP Menderes İlçe Başkanı Hakan Karakurt, "16 Eylül'de gerçekleştirilecek iş kongremizde Menderes olarak bizim adayımız Şenol Aslanoğlu olacak. Kendisinin çalışmalarıyla, sahada olma gayretiyle örgütümüze enerji ve motivasyon geldiğini gözlemliyoruz. Bu enerjiye 2024 yerel seçimlerinde de ihtiyacımız var. Bu sebeple Aslanoğlu diyoruz" ifadelerini kullandı.   

ÇEŞMECİ: "FOÇA'NIN DESTEĞİ ASLANOĞLU'NA"

CHP Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci, "Yaklaşık 6 aydır örgütümüzün başında bulunan İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu'nun çalışmalarını takdir ediyoruz, bu çalışmalardan mutluyuz, kendisiyle devam etmek istiyoruz, bu yüzden Foça olarak desteğimiz Aslanoğlu'na" diye konuştu.   

DURMAZ: "ASLANOĞLU'NA DESTEĞİMİZ TAM"
CHP Bergama İlçe Başkanı İsmail Durmaz, "Bizim il kongresinde adayımız mevcut İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu'dur, kendisine desteğimiz tam. Şenol başkanımız göreve geleli kısa süre oldu ama çok pozitif ve bu pozitif enerjiyi hem örgüte hem de dokunduğu yurttaşlarımıza yaydı. Ben 6 yldır örgütün içindeyim, biz Bergama örgütü olarak onu desteklemeye karar verdik" ifadelerini kullandı. 
 

SEYREK, "DESTEĞİMİZ ŞENOL BAŞKANA"
CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek, "Biz Şenol başkanla çok uyumlu çalışıyoruz, kendisi aday olursa Şenol Başkanı desteklemeye devam ederiz. Örgütlerle çok uyumlu çalışıyor, her istediğimize cevap vermeye çalışıyor, telefonlarımızı sürkeli açıyor bu çok önemli, örgütü dinliyor. Örgütçü bir adam, bu sebeplerle desteğimiz Şenol Başkanımızla" dedi. 
 

DURGUN: "UYUM ZİNCİRİ İÇİNDE İYİ GÖREV YAPTI"

Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, "Şenol Başkanla çok uyumlu çalıştık, çok da kısa süre olmasına rağmen çabuk toparladı. Genel Merkezle de iyi ilişkiler kurdu, siyasette uyum zinciri içinde iyi görev yaptığını düşünüyoruz. Delegasyon karar verecek, adayların hepsine de saygımız var ama Şenol Başkanla uyumlu çalıştık. Ben de delegeyim, biz aday çıkartamayız ama tercih yapabiliriz, yapılan güzel çalışmaların devamı da iyi olur diye düşünüyorum" açıklamasında bulundu. 

SUBAŞI: "ADAYIMIZ ŞENOL BAŞKAN"
CHP Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı, "Bizim bildiğimiz aday Şenol Başkan, desteğimiz Şenol Başkana olacak. Kendisiyle çalıştık, diğer arkadaşlarımızı bilmiyoruz. Önümüzde yerel seçimler var, kendisiyle devam etmenin yerel seçimlere büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz" dedi. 
 

DESTEK VEREN İLÇE BAŞKANLARI

Bugüne dek Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü, Karabağlar İlçe Başkanı Bülent Sözüpek, Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, Menderes İlçe Başkanı Hakan Karakurt, Foça İlçe Başkanı Esen Çeşmeci, Beydağ İlçe Başkanı Özlem Kaynak Topuz, Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal, Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, Dikili İlçe Başkanı Emre Kırlı, Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Kınık İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey, Narlıdere İlçe Başkanı Murat Aküzüm, Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, Seferihisar İlçe Başkanı Rahmi Tezel Çınar, Bayındır İlçe Başkanı Arif Uyguner, Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat, Bergama İlçe Başkanı İsmail Durmaz, Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı,Güzelbahçe İlçe Başkanı Devrim Seyrek, Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı "Adayım Aslanoğlu" dedi.