Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir örgütü, 16 Eylül Cumartesi günü il başkanını seçmek için Gaziemir Fuar alanında sandık başına gidecek. Mevcut il başkanı Şenol Aslanoğlu, Konak İlçe eski başkanları Şakir Başak ve Aytekin Tunus resmi olarak, kongrede aday olacağını açıkladı. Yeter imza sayısına ulaşan, delegenin kantarına çıkacak.

KARAMUSTAFAOĞLU VE SINDIR'IN İSMİ GEÇİYOR

Öte yandan, resmi adaylık açıklaması yapanların yanı sıra ismi il başkan adaylığı için geçenler isimler de parti kulislerinde gündem oluşturmaya devam ediyor. Bu isimlerin başında da eski ilçe başkanı Sinan Karamustafaoğlu ve eski milletvekili Kamil Okyay Sındır geliyor.

MYK KARARIYLA GÖREVDEN ALINMIŞTI

Edinilen bilgiye göre, Şenol Aslanoğlu'nun il başkanı olmasını istemeyen bazı İzmirli siyasetçiler, Karamustafaoğlu ve Sındır isimlerini CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da sundu. Ancak, Kılıçdaroğlu'nun Karamustafaoğlu'nun MYK kararıyla görevden alınması nedeniyle sıcak bakmadığı öğrenildi.

SINDIR'DAN ŞARTLI EVET!

Sındır'ın ise, böyle bir görevi ancak tüm tarafların uzlaşı ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun tebliğiyle kabul edebileceğini aktardığı ileri sürüldü.

MUHALİFLERİN ADAY ARAYIŞI SÜRÜYOR

Aslanoğlu muhaliflerinin aday arayışının sürdüğü ancak CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Aslanoğlu ile yola devam sinyali verdiği öne sürüldü.