Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Kadın Kolları kongre takviminin açıklanmasının ardından gözler İl Başkanı Nurdan Şenkal Uçar'a çevrildi. 20 Mayıs Pazartesi günü start alacak kongreler için adayların kimler olacağı merak konusu.

CHP Kadın Kollarının kongre maratonu başlıyor... Uçar tekrar aday CHP Kadın Kollarının kongre maratonu başlıyor... Uçar tekrar aday

"TÜM KADINLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ"

İlçe kongreleri için kimlerin aday olacağının henüz belli olmadığını dile getiren Uçar, "Adaylık kişiye aittir. Demokratik olarak herkes aday olabiliyor. Yeni geldi genelgemiz, şu anda kimlerin aday olacağı belli değil ama mevcutlar da tabi ki aday olacaklardır. Biz ayrıt etmeden tüm kadınlarımızın yanında olacağız" dedi. 

"KADINLARIMIZ ADAY OLMAMI İSTERSE OLURUM"

"İl kongresinde siz tekrar aday olacak mısınız" sorusunu da yanıtlayan Uçar, "Henüz karar vermedim, önümüze bakacağız. Geçen sefer de beni kadınlarımız istedi, çok teklif geldi. Güzel bir ivme yakaladık ve ben hiçbir zaman koltuk heveslisi olmadım. CHP için çalıştık. Milletvekili, belediye başkan adaylığına hiç soyunmadım, İzmir'in tüm ilçelerini alalım mücadelesi verdik. Kadınlarımızın da gücünü artırmaya çalıştık, meclis üyesi kadınlarımız arttı, Büyükşehir e giden çok arkadaşımız oldu, geçen dönemlere göre daha iyi pozisyondayız. CHP'li kadınlarımız aday olmamı isterse aday olurum" diye konuştu. 

"İZMİR KADINLARIN ŞEHRİ OLDU"

Başkan Uçar, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde hem İzmir'de hem de Türkiye'de kazanılan belediyelerde kadınların büyük payı olduğuna dikkat çekerek, "İzmir'de 30 belediyenin 28'ini aldık, Türkiye kırmızıya boyandı, kadınlar çok güzel performans çıkardı. Bundan çok mutluyuz. CHP daha ileriye taşımak tek hedefimiz, yerelleri aldık geneli de alacağız. Kadın Kolları, tüm kadınlar büyük başarı elde etti. Kadınlarımızla bu zaferi kazandık. Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka çok emek, verdi, mücadele etti, kadınlarımızın daha fazla olması için. Genel Başkanımız Özgür Özel de kadınlarla bu siyaset olacak demişti ve İzmir de kadın şehri oldu" açıklamasında bulundu.