Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Başkanlığı, Şenol Aslanoğlu idaresinde tanışma toplantısının ardından ilk resmi yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Aslanoğlu'nun, il yöneticilerine dün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile yaptığı Ankara ziyaretini anlattığı kaydedildi. 

ANKARA ZİYARETİNİ ANLATTI

Aslanoğlu'nun, Ankara ziyareti kapsamında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sora Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke ile görüşme gerçekleştirdiğini söylediği öğrenilirken, yönetimin gündeminde olan "Görevden alma" konusunda önemli bir açıklama yaptığı aktarıldı. 

"GÖREVDEN ALMA OLACAK"

Edinilen bilgiye göre Aslanoğlu, "Görevden alma gerçekleşecek. Oğuz Başkanımızla görüştük. Kendisi yönetimin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Bu doğrultuda STK'lardan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızdan ve örgütlerden isim alınacak. Yönetimde revizyona gidilecek. Sizlerin görevi, görev süreniz bitene kadar, yani son güne kadar çalışmak" dediği kaydedildi. 

"SÜREÇ NETLEŞSİN"

Aslanoğlu'nun açıklamasının ardından yöneticilerin de "Bu işi bir an önce yapın o halde, netleşsin süreç" dediği belirtildi. 

"KARNELERİ TUTACAĞIZ"

Aslanoğlu'nun öte yandan, sosyal medya kullanıma yönelik de uyarıda bulunduğu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin paylaşımları il yönetimi tarafından yeterince beğenilip paylaşılmıyor. Bu kapsamda da herkesin karnesini tutacağız" dediği aktarıldı.