GÜNDEME BAKIŞ – CHP İzmir’de; partili belediye başkanları tarafından yönetilmeyen Aliağa, Urla, Menemen, Kınık, Kiraz, Bergama ve Bayındır’da sonucuna uyulacak temayül yapılması ön plana çıktı. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yöneticileri; ilçe başkanlarıyla görüşmeye başladı. Örgütün talebinin bir rapor haline getirilerek genel merkeze sunulacak.

REVİZE OLACAKTIR

Gündeme Bakış’a açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “CHP 100 yıllık bir örgüt. İzmir’de 170 bin üyesi var. Bu örgüt 100 yıldır alışkanlıkları var, çabası var. Bazen bazı arkadaşlar sadece bir genel başkan değişimi ile tüm her şeyin değişeceğini düşünüyor. Bazı iş yapış biçimi revize olacaktır. Örgütümüzün ne söylediği önemli. Kurumsal bir partiyiz” dedi.

ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Aslanoğlu, “Hani ilçelerde nasıl bir metot olacağı üzerinde çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmayı raporlaştırıp genel başkanımıza götüreceğiz. Karar verici PM’dir. Genel başkanımız değişti, MYK yenilendi. Herkes kendi bilgi ve birikimini getiriyor. Zaman içerisinde birçok değişimi göreceğiz. Akşamdan sabaha birden bambaşkalaşma doğru bir beklenti değil. Geçişin bir zamanı olacaktır” dedi.

AKP’Lİ İSİMLERLE KARŞILAŞILDIĞINDA

CHP İzmir İl Başkan Aslanoğlu; Soyer’i başarılı bulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Genel başkanımız aday belirlemede vatandaş memnuniyetine dikkat çekti. Bir belediye başkanı ‘kurultayda oy verdi ya da vermedi’ şeklinde belirlenmeyeceği defalarda dile getirildi. Burada karar verici vatandaş. Bu çok net. Genel başkanımız çok güzel ifade ediyor. Anketler yapılıyor. Vatandaşlarımızın bir memnuniyeti varsa görevlerine devam ederler. Memnuniyetsizlik vara o zaman bu değerlendirilir. Tunç Soyer’i başarılı buluyorum. 5 yılda AKP’li belediye başkanlarının yaptıklarıyla kıyaslıyorum. Soyer hizmet ve memnuniyet konusunda AKP’li başkanlardan çok daha ileride”