Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Merkezi'nden il başkanlıklarına seçmenlerin taşınması hakkında bir genelge gönderildi. Genelgede, İzmir'in de içinde bulunduğu bazı illerde bulunan afet bölgesi depremzedelerinin, kendi illerinde oy kullanabilmesi için il başkanlıklarına taşıma organizasyonu talimatı verildi. 

TAŞIMA ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Oğuz Kaan Salıcı ve Selin Sayek Böke imzası taşıyan belgede şu ifadelere yer verildi. 

28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde Ankara, Antalya, Aydın, İstanbul, İzmir, Mersin veya Muğla illerinden birisinde bulunup da Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve ya Malatya seçmeni olan depremzedeleri taşıma organizasyonu gerçekleştirilecektir. 

İl Başkanlıklarımızın sadece kendi il ve ilçe örgütlerine yapılan başvuruları alarak (Başka illerden gelen listeler dikkate alınmayacaktır) öncelikle bu kişilerin deprem bölgesi seçmeni olup olmadıklarını sorgulaması, hangi deprem iline ve hangi ilçeye gitmek istediği konusunda bilgi edinmesi ve başvuran kişilerin bilgilerini intranet.chp.org.tr adresine açılmış olan sisteme girmeleri gerekmektedir. 

İl Başkanlıklarımızın sorular ve gerekli bilgilendirme için Sayın Seyit Torun'un makamından Ufuk Daştan ile irtibatta olması gerekmektedir.