GÜNDEME BAKIŞ – CHP Genel Merkezi Gaziemir Belediye başkan adayı olarak meclis üyesi Ünal Işık’ı aday gösterdi. Bu durum parti içerisinde tartışmaları da beraberinde getirdi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda adaylık dosyasını geri çekti.

MECLİS ÜYELERİNDEN DE HAMLE GELDİ

CHP’li dokuz meclis üyesi İzel Zenginobuz, Necati Kırmaz, Ali Kavasu, Nilgün Karadeniz, Gül Avanoğlu, Sercan Doğan, Yücel Aksan, Nimet Şekercioğlu, Süleyman Aydemir il başkanlığına dilekçe vererek meclis üyesi aday adaylığı dosyalarını çekti. Meclis üyeleri dilekçelerinde şunları yazdı:

Partimizin yetkili kurullarının atamış olduğu belediye başkan adayı Ünal Işık’ın partimiz ve ilçemiz için doğru bir aday olmaması, son 5 yıllık meclis üyeliği döneminde sürekli olarak Cumhuriyet Halk Partili seçilmiş belediye başkanına açıkça muhalefet etmesi, denetim komisyonu seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partimizin çift liste ile seçime girmesine sebep olarak AKP oyları ile denetim komisyonuna seçilen kişiler arasında yer alması, belediye ile Gıda Kurtarma Derneği arasında imzalanacak işbirliği protokolüne dahi muhalefet ederek AKP ile red oyu kullanması sonucu dezavantajlı ailelerin kursağından geçecek gıdaya engel teşkil eden davranışlar sergilemesi, kullandığı oy ve tutunduğu davranışlar sebebiyle partimizi ve mevcut belediye başkanımızı basında sürekli tartışılır duruma düşürmüş olması sebepleriyle desteklemem ve kendisini siyaseten savunmam mümkün değildir. Bu sebeple 2024 Yerel Seçimlerinde ilçem Gaziemir’den almış olduğum meclis üyesi aday adaylığı dosyamızı geri çekiyoruz”