Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Danışma Kurulu bugün Tepekule Kongre Merkezi'nde toplandı. Toplantıya İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP İzmir Milletvekilleri, CHP önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, ilçe belediye başkanları, il yöneticileri, il disiplin kurulu üyeleri, ilçe başkanları  katılım sağladı.

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARINA TEPKİ

Eşi Kurultay Delegesi olan, CHP İzmir önceki dönem il yöneticisi ve Karşıyaka meclis üyesi Sedredil Coşkuner tepki Genel Başkan Yardımcılarına tepki gösterdi. Coşkuner,  "10 milletvekili 2 genel başkan yardımcısı var, burada ise 2 tane vekil var. Genel Başkan Yardımcılarımız nerede? Onlar Ankara'da atamalarla ilgileniyor, gelip örgütün derdini dinlemek istemiyor. Bu sıcakta bizi buraya getirdiniz" diyerek tepki gösterdi. 

POLAT'TAN EKİPCİLİK ÇIKIŞI

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat ise kendisine ve Milletvekili Yüksel Taşkın’a yakın meclis üyesi adaylarının listeye yazılmadığını iddia etti. Polat isim vermemesi sebebini ise, "Salonda yoklar. Olsalardı suratlarına söylerdim" dedi. Öte yandan Polat’ın tüzük kurultayı için önseçim çağrısı yaptığı iletildi.

SÖZÜPEK VE ÖZKAN’DAN TEŞEKKÜR

Karabağlar İlçe Başkanı Bülent Sözüpek ve Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’na çalışmalarından dolayı teşekkür ettiği aktarıldı.

SALON BOŞ KALDI

Danışma Kurulu Toplantısına katılımın çok az olduğu, belediye başkanlarının salondan çok erken ayrıldığı ve kurulun verimli geçmediği dile getirildi.