Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Geçtiğimiz Pazar günü (27 Ağustos 2023) gerçekleştirilen CHP Çiğli İlçe kongresinde, seçimi kazanarak Başkan seçilen Erkan Akar, yaşanan liste krizini değerlendirerek, sürece ilişkin soruları yanıtladı. 

Aslanoğlu'ndan Çiğli krizine ilişkin açıklama:  Bu kadar büyütüldüğüne ilk kez şahit oldum! Aslanoğlu'ndan Çiğli krizine ilişkin açıklama: Bu kadar büyütüldüğüne ilk kez şahit oldum!

CHP Çiğli’de liste krizi... Gümrükçü il delegeliğinden istifa etti! CHP Çiğli’de liste krizi... Gümrükçü il delegeliğinden istifa etti!

CHP Çiğli’de Akar dönemi resmen başladı! CHP Çiğli’de Akar dönemi resmen başladı!

"İTİRAZLAR REDDEDİLDİ"

İlçe seçim kuruluna yapılan itirazların reddedildiğini açıklayan Akar, "Şu an için ilçemizde yönetimin düşmesi ya da seçimin tekrarlanması gibi bir durum söz konusu değil. Pazartesi günü yapılan itirazlar zaten reddedilmişti, dün yapılan itirazlar da reddedildi. İnşallah, bir aksilik olmazsa, yarın sabah saatlerinde mazbatamızı alacağız ve göreve başlayacağız. Utku Başkanla ve Mert Başkanla da mutlaka görüşeceğiz, tansiyonu düşürerek birlikte çalışacağız" dedi. 

"BARIŞ ORTAMINI TESİS EDECEĞİZ"

İlçede kırgınlık ve küskünlüğe izin vermeyeceğini, 2024 seçimlerine tüm örgütün kol kola hazırlanacağını vurgulayan Akar, "Kesinlikle birlikteliği ve barış ortamını yeniden tesis edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kongremizde de bir takım kırgınlıklar, küskünlükler oldu, hep birlikte buradaki eksiklerimizi, hatalarımızı çözüp yola koyulacağız. Gerçekten çok aktif, dinamik bir örgüt modeli çizeceğiz. Önümüzdeki hafta önce delegelerimize, sonra üyelerimize gideceğiz ve hızlı bir şekilde sahaya ineceğiz" ifadelerini kullandı. 

"KONGREDE ADAYIMIZ ASLANOĞLU"

16 Eylül'de gerçekleştirilecek CHP İzmir İl Kongresi'nde, Çiğli örgütü olarak Şenol Aslanoğlu'nu destekleyeceklerini açıklayan Akar, "Mevcut il başkanımız Şenol Aslanoğlu'nun yanındayız, onunla birlikteyiz. İl kongremizde kendisini destekleyeceğiz. 2024 seçimlerini onunla birlikte yürütmek istiyoruz. Şenol Başkanımız da yeni geldi, en az bir dönem daha görevi hak ettiğini düşünüyoruz. Kendisini samimi ve çok çalışkan buluyorum. Bu süreç içinde örgütü toparlayacağını, örgüte büyüklük yapacağına inanıyorum" diye konuştu.