Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP seçim startını verdi. İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu,  örgütün 14 Mayıs'a kadar sahada olması, öbek çalışmalarını tamamlaması, Ramazan Ayı boyunca sahur ve iftar programları yapılması, gündüz yapılan saha çalışmalarının yanı sıra gece de sabahçı olan esnafın ziyaret edilmesine yönelik ilçe başkanlarına talimat verdi.   

47 MAHALLEYE EŞ ZAMANLI ÇIKARMA

CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş, verilen seçim startı ile birlikte 750 kişilik ekiple 47 mahalleye çıkarma yaptı. Yapılan ziyaretler kapsamında Bucalı esnaf ve haneler ziyaret edilerek, CHP'nin politikaları anlatıldı. Saha çalışmasına Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da eşlik etti. 

"SANDIK GÖREVLİLERİMİZ TAMAMLANDI"

CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş, 14 Mayıs'a kadar Buca'da yürütülecek çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Sandık görevlileri ve okul sorumlularının hazır olduğunu anlatan Taş, "Her şeyden önce sandıklarda görev alacak sorumlularımız tamamlandı. Bunları düzenli olarak takip ediyoruz, nakil, istifa gibi nedenlerle eksilmeler olursa anında tamamlanıyor. Görev almak isteyen birçok arkadaşımız bu gibi durumlarda görevlendirilmek üzere oluşturduğumuz havuza işleniyor. Yine okul sorumlularımız, bilişim sorumlularımız, kat sorumlularımız ve müşahit olarak görevlendirmelerimiz tamamlandı. En kısa zamanda eğitimleri de verilecek" dedi. 

"SEÇİM OFİSLERİMİZİ TUTUYORUZ"

İlçede seçim ofislerine yönelik çalışmaların devam ettiğini kaydeden Taş, "Seçim Komisyonumuz kuruldu. Lojistikten, alan çalışma ekiplerinden sorumlu arkadaşlarımızın görevlendirmeleri gerçekleştirilecek. 1 tane Merkez seçim ofisimiz kiralandı, kurumsal görsellerle içerisinde çalışma yapılıyor. Kurumsal görsellerimiz geldiğinde de çalışma tamamlanacak. İlçemiz merkezinde bulunan eski ilçe binamız ikinci seçim ofisimiz olarak kullanılacak. Birinci seçim ofisimiz Cumhurbaşkanlığı seçim ofisi, bir diğeri de Milletvekilliği seçimleri için değerlendireceğimiz seçim ofisimiz olacak. 2 ayrı seçim ofisimiz daha kiralama aşamasında, mahalle aralarında değerlendirilecek. Seçim ofislerimize giydirilmiş araç da vereceğiz" ifadelerini kullandı. 

"KRİZ MASASI KURDUK"

Tüm ekiplerin yanı sıra seçim günü karşılaşılabilecek sorunlar için de kriz masası oluşturulduğunu aktaran Taş, "Seçim günü yoğun bir şekilde çalışacak,  kriz masamız ve görevlendirmelerimiz hazır. Kriz masasında yaklaşık 20 bilgisayarla çalışma yapılacak" açıklamasında bulundu. 

"ENGELLİ, HASTA VE YAŞLILARI OY KULLANMAYA GÖTÜRECEĞİZ"

CHP İlçe Başkanı Hacer Taş açıklamasını şöyle sürdürdü: 

Yine seçim günü engelli, hasta ve yaşlılarımızı oy kullanacakları sandıklara ulaştırmak amacıyla kurduğumuz araç ve personel görevlendirilmelerimiz hazır. Bu konuda hazırladığımız gerek derneklerden yardım aldığımız, gerekse hane ziyaretlerinden aldığımız verilere göre oluşturduğumuz  bir envanterimiz var, ayrıca duyurularla da bize ulaşabileceklerinin duyurusunu yapacağız.  

"SEÇİMLER İÇİN ÇALIŞMAK İSTEYEN GÖNÜLLÜ ORDUMUZ VAR"

Her mahallede en az 20 kişiden oluşturduğumuz saha çalışma ekiplerimiz var. Eksik mahallelerimizde en kısa zamanda tamamlanacak. Seçim günü ve öncesinde çalışmalara katılmak konusunda ciddi bir talep var Bucalı hemşerilerimizden. Bizde gelen talepleri özellikle verimli olacakları çalışmalarda değerlendirmek üzere listeliyoruz. Yani üyelerimizden oluşan saha çalışma ekiplerimiz dışında, ciddi bir gönüllü ordumuz var seçim çalışmalarına katılmak isteyen. 

"BEYİN TAKIMI KURDUK"

Geçmiş dönemlerde görev yapmış, milletvekili, belediye başkanı, il ve İlçe başkanı, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, gerek tecrübelerinden, gerek bilgi ve birikimlerinden faydalanmak üzere tüm partililerimizle bir araya gelecek ve onların destekleriyle oluşturacağımız bir beyin takımımız olacak. Sık sık danıştığımız, seçim çalışmalarımızı değerlendirdiğimiz bir ekip olacak bu ekip. Öte yandan esnaf ekiplerimiz, hane çalışmaları ekiplerimizi ayrı ayrı kurarak çalışmalarımızı yürüteceğiz. 

"GECE EKİPLERİMİZ ZİYARETLER YAPACAK"

Gece çalışma ekiplerimizle hastaneler, taksi durakları, fırınlar ve gece kahveleri ziyaretleri gerçekleştirilecek. 

"DUVAR GİYDİRMELERİ YAPACAĞIZ"

Kurumsal görsellerimizle ilçemizin birçok binasına, duvarına giydirmeleri yapılacak. Bu görsellerin olacağı tüm alanlarımızın tespiti yapıldı, ölçüleri alındı. Seçim çalışmalarında kullanacağımız araçlarımız kiralandı, giydirmeleri yapılır yapılmaz çalışmaya başlayacak.  Hane ziyaretlerimiz son hızıyla devam edecek. 

"İTTİFAK ORTAKLARIMIZLA DEĞERLENDİRMELER YAPIYORUZ"

İttifak ortaklarımızla bir araya gelerek, seçim çalışmalarımızı değerlendiriyoruz. Seçim çalışmaları boyunca bu görüşmeleri devam ettireceğiz ve çalışmalarımızda birbirimize destek olacağız. Birleşe birleşe kazanacağız. 

"KARARLIYIZ BAŞARACAĞIZ"

Buca olarak kararlıyız. Sıkmadık el, çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız. Belediye başkanımızla, meclis üyelerimizle, ana kademe yöneticilerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, dinamik ve emekçi örgütümüzle biz hazırız. Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanımız olana dek, gece demeden, gündüz demeden, yorulmadan, yılmadan çalışacak, bu ülkenin karanlıktan aydınlığa çıktığı günlerde hep beraber insanca, adil ve huzurlu bir yaşamı kurana değin,  üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getireceğiz. Yurttaşlarımızla her fırsatta bir araya gelecek, istek ve şikayetlerini dinleyecek, en kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Bu düzeni birlikte değiştireceğiz. CHP iktidarında her şey çok güzel olacak!