GÜNDEME BAKIŞ - CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman, GÜNDEME BAKIŞ'a özel açıklamalarda bulundu. Adaylaştığını MYK gündemine gelince öğrendiğini anlatan Duman, "Aday olduğumu öğrendiğimde kalabalık bir ortamdaydım. MYK toplantısı vardı, MYK'dan önce tebliğ edilmemişti bana. MYK'ya düşünce öğrendim" dedi. 

G Iuwq14 Wk A E Dje Y

"HEDEFİMDE HEP BUCA BAŞKANLIĞI VARDI"

"Siyaset bir hedef, iddia işi" diyen Görkem Duman, "Benim hedefimde dillendirmesem de hep Buca Belediye Başkan Adaylığı vardı. Siyasete 2018 yılında girdim, CHP'ye üye oldum. Meclis üyesi adaylığı için dosya aldım, listeye girdim. 24'üncü sıradaydım, seçilemeyecek bir sıradaydım ama ofis açtım, çok çalıştım. O dönem bir aday krizi oldu, Balkan kökenli bir aday, adaylıktan alınınca Balkanlarda bir kırılma oldu. O mahallelerde etkin çalışmalar yaptım. Bin kişilik Balkan kahvaltısı organize ettim. İzmir'deki tüm dernekleri topladık. Seçimin kırılma noktası da bence orada oldu. Küçük yaştan beri siyasete ilgim var, hep Buca siyasetini takip ettim. Doğup büyüdüğüm ilçeye hizmet etmek de en büyük hedeflerimden biriydi. Telefonum susmadı. MYK'dan geçmişti, PM'den henüz geçmemişti ailemler paylaştığımda. Ailem basından öğrenmiş, beni aradı" diye konuştu. 

G Is Q A Lb Wg A A3W Q H

"ADAYLIĞIM İLÇEDE MUTLULUKLA KARŞILANDI"

Ailesinin Buca'ya geliş hikayesini anlatan Duman, "Nüfus mübadelesinde 1924 yılında Atatürk'ün Yunanistan'la yaptığı anlaşma kapsamında gelmiş ailem ve Sivas'a yerleşmiş, daha sonra İzmir'e gelmiş. Balkanlardan gelen yurttaşlarımız Anadolu'nun birçok ilinde var" diyerek, Bucalıların Balkan Göçmeni genç bir adayı karşılarında görünce çok mutlu olduğunu kaydetti. Duman, "Genç bir adayın olması Buca'da heyecan uyandırdı. Mimar olmam mutlulukla karşılandı. Bunu saha çalışmalarımızda hissediyorum. Buca'daki yapılacak işlerin peşini bırakmayacağımı söylüyorlar, Bucalılarda büyük bir inanç var, güven var. Bu güveni asla boşa çıkartmayacağım. Üniversite öğrencilerimizde de adaylığıma ilişkin sevinç oldu" ifadelerini kullandı. 

"BUCA'NIN RÖNTGENİNİ ÇEKTİK"

Seçim kampanyası hakkında bilgi veren Duman, "Görkem Duman sahada sıkılmadık el bırakmıyor. Her mahallemizi ziyaret ediyorum, farklı partilere oy veren vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Buca'da yapacaklarımızı anlatıyoruz, Buca'nın eksikliklerini ben onlardan önce anlatıyorum ve çözüm önerilerini de anlatıyoruz. Biz Buca'nın röntgenini çektik, sorunları da çözümleri de çok iyi biliyorum. Seçim ofislerimizi açıyoruz. Başka partilere oy vermiş vatandaşlarımız da bize oy vereceğini söylüyor. Bu da bizi mutlu ediyor" açıklamasında bulundu. 

G Iuwq18 W E A An Nqp

"KAR TOPU GİBİ BÜYÜYORUZ"

Seçmen ittifakının her geçen gün büyüdüğünü aktaran Duman, "2019'da ittifaklar yarışmıştı, şimdi ise seçmende ittifakı hedefledik. Ve bugün Buca'da seçmen ittifakı büyük yol aldı. Biz kimseyi ötekileştirmedik. Bizim için herkes bir. Biz herkesle ortak paydada buluşuyoruz ve kar topu gibi büyüyoruz. Bu kar topu 31 Mart'ta sandıkları patlatacak. Asıl ittifak ise 1 Nisan'dan sonra başlayacak. Hakkaniyetli, adaletli, eşit şekilde hizmet götüreceğiz" dedi.

"AK PARTİ'NİN SEÇİMİ ALMA İHTİMALİ YOK!"

"AK Parti'nin Buca'da seçimi alma ihtimali yok" iddiasını ortaya koyan Duman, "Saha bize bunu net şekilde hissettiriyor. Ciddi bir heyecan var partimize karşı. Biz kapsayıcı olarak bakıyoruz, rakiplerimizin seçim kampanyası dili ayrıştırıcı bir dil. Kutuplaştırıcı dil. Bizim Buca İttifakımızda ise kapsayıcılık var, o yüzden her geçen gün kartopu gibi büyüyor. 31 Mart'ta bu durum sandıklara yansıyacaktır" ifadelerini kullandı. 

G Ipq3 Lc W8 A A Bf U U

"NEZİR'İN CHP SEÇMENİNDEN OY ALACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Diğer siyasi partilerin Buca'da CHP kökenli aday arayışına girdiğini dile getiren Duman, "Buca'da AK Parti'nin, DEVA ve İYİ Parti adayları da eski CHP'li. Bu durum aslında CHP'nin Buca'da ne kadar köklü bir parti olduğunu gösteriyor. Seçmen bu noktada da aslı varken suretine itibar etmiyor. Bunu da sahada bize söylüyorlar. Suat Nezir'in ben CHP'den oy alacağını düşünmüyorum. Saha da bunu net şekilde gösteriyor. Buca'da örgütün içinden bir aday var.  Ben son 2 dönem il başkan yardımcılığı yaptım. Bu da örgütte kabul anlamında çok etkili oldu" dedi. 

4734750

"CEZAEVİ ALANINA YEŞİL ALAN VE KÜLTÜR MERKEZİ"

Tartışmalı Buca Cezaevi planlarına ilişkin konuşan Duman, "İktidar partisi yeşil alan olsun demeye başladı. Biz bunun için uzun süredir eylemlerimizle mücadele veriyoruz. Bunu ilmek ilmek işleyerek AK Parti adayını da bugün yeşil alan olsun deme noktasına getirdik. Bunu görüyorum. Nasıl Hasan Ağa Bahçesi bize daha önceki nesillerden miras kaldıysa, bu alanı da biz bizden sonraki nesillere miras bırakabiliriz. Depremde toplanma alanı işlevini de kazandırmalıyız. Bucalılar bu alanı boşluk olarak görmek istiyor. Burada bir meydan da yapılabilir. Yapı yoğunluğu çok düşük olarak içinde tiyatro, sinema salonları olan bir Atatürk Kültür Merkezi yapmayı da hedefliyoruz. Buca'ya bu proje değer katacaktır" diye konuştu. 

"EN BÜYÜK SORUN YOL VE TRAFİK"

Duman projelerini anlatarak şu açıklamalarda bulundu: 

Buca'nın başlıca sorunları yol ve trafik. Ben bunları seçim moddosu olarak söylemeyi doğru bulmuyorum, bunlar temel hizmetlerimiz ve gelir gelmez bu alanlarda çalışma yapacağız. 

"OLGUN GENÇLER MERKEZLERİ YAPACAĞIZ"

Buca'da taziye evleri, kreşlere ihtiyaç var. Bunları yapacağız. Rekreasyon alanımız olacak, insanlarımız orada vakit geçirecek, uygun fiyatlı yeme içme alanları olacak. Olgun gençler merkezleri kuracağız, orada yaş almış büyüklerimiz hayata tutunacak. Bu benim üniversite öğrencisiyken projemdi. Bunu hayata geçireceğim. Bunları parklarımızda hayata geçireceğim, hem parklarımız daha güvenli hale gelecek, hem de yaş almış büyüklerimiz keyifli zaman geçirecek, temel ihtiyaçları, kişisel bakımları yapılacak.

"ÖĞRENCİLERE TEKNOLOJİK GELİŞİM MERKEZİ"

Teknolojik Gelişim Merkezi de benim öğrenciyken projemdi. Burada gençlerimiz bilimsel çalışmalarını yapacaklar. Eğitim hayatları devam ederken mesleki deneyim de kazanacaklar burada. Uluslararası üniversitelerle, şirketler entegre edilmiş bir merkez olacak. 

"İYİ Kİ' DİYECEKLER"

Sosyal belediyecilik kapsamında da birçok hizmetimiz olacak. Kadınlarımızı ve gençlerimizi istihdama kazandıracağız. Kadınlarımıza kurslar açacağız. STK'larımızı bir yerde toplayarak STK yerleşkesi yapacağız. Biz göreve geldikten sonra seçmenimiz iyi ki diyecek.