Plajın kumu ince taneli ve altında da yumuşacık bir kum tabakasıyla ayaklarınızı şımartıyor. Turkuazın en güzel tonlarıyla bezenmiş deniz, sizi kendisine davet ediyor.

Denizde yüzünüzü suyun altına daldırdığınızda karşınıza çıkabilecek deniz canlıları, denizin ne kadar temiz ve berrak olduğunun bir göstergesi. Özellikle yumurtlama dönemlerinde yavru balıklarla ya da deniz atlarıyla karşılaşmanız mümkün.

Ayrıca, plajın derinliği oldukça sığ, bu da onu çocuklu aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal kılıyor. Minikleriniz suyun içinde oyunlar oynarken, siz de denize sıfır kurulan sandalyelerde tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Boyalık Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Boyalık Plajı’nın en güzel yanlarından biri de halka açık olması ve giriş ücretinin olmaması. Plajda rahatça havlunuzu serip güneşlenebilir veya plajın sunduğu işletmeleri tercih edebilirsiniz. Bazı işletmeler sadece şezlong veya şemsiye için ücret talep ederken, bazıları da su sporları gibi ek aktivitelere olanak tanıyor.

Boyalık Plajına Nasıl Gidilir?

Boyalık Plajı, Çeşme’nin kuzeyinde, Ilıca ile Çeşme‘nin tam ortasında yer alıyor ve yaklaşık 4 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridi sunuyor. Bir zamanlar sadece bölge sakinleri ve İzmir halkı tarafından bilinen bu plaj, zamanla artan otel ve pansiyon sayısıyla popülerliğini artırdı.

Boyalık Plajı’na ulaşım oldukça kolay. Çeşme merkezden sadece 3 kilometre uzaklıkta olan bu plaja toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer özel bir araçla gelmeyi düşünüyorsanız, Çeşme merkezden kalkıp plaja giden yolu takip ederek kolayca varabilirsiniz.