Geçtiğimiz günlerde vefat eden Trabzonspor’un Onursal Başkanı, eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz’ın İzmir Alaçatı’daki oteli Resort Zigana Otel’in satışa çıkarıldığı gündeme geldi. Otelin sahibi Tek-Art’tan yapılan açıklamada Resort Zigana Hotel’i ile ilgili bir gelişme olmadığı belirtildi.

Çeşme'deki dev otel satılıyor... Fiyatı dudak uçuklattı! Çeşme'deki dev otel satılıyor... Fiyatı dudak uçuklattı!

Zigana Hotel’den yapılan açıklamada 35 villanın satılarak kredi borçları ödeneceği bildirildi.

Otelin de sahibi Tek-Art İnşaat’tan Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle;

“Şirketimizin 30.06.2023 ve 30.09.2023 tarihli Finansal Tabloların 2.09 no'lu dip notlarında ‘10.500.000 USD anapara tutarlı kredinin ödenmesine ilişkin Odeabank ile protokol imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında Alaçatı İzmir'de yer alan Resort Zigana Otel'de yer alan 35 adet villanın satışından elde edilecek nakit bedeller grubun kısa vadeli kredi borçlarını ödemek amacıyla kullanılacaktır.

Yine bu protokol kapsamında ilgili villaların satışı için 28.06.2024 tarihine kadar kredi borcunun karşılayacak tutar kadar satışın gerçekleşmemesi durumunda kalan bakiye için grup ile Odeabank A.Ş. vade uzatımı ya da borcun villaların ayni olarak Odeabank’a devri hususu taraflar arasında görüşülerek, karara bağlanacaktır’ açıklamasına yer verilmiş olup, bu açıklamada yer alan husus dışında, Resort Zigana Hotel’i ile ilgili bir gelişme bulunmamaktadır.”