Germiyan Mahallesi'ndeki makilik alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 1 uçak, 1 helikopter, 7 arazöz ve 1 su ikmal aracı sevk edildi.

Yangının saat 14.34'te başladığı, ekiplerin ilk müdahaleyi 14.47'de yaptığı belirtildi.

Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

Urla ilçesinde, İzmir-Çeşme Otoyolu kenarındaki otluk alanda da yangın çıktı.

Yangın nedeniyle İzmir'den Çeşme yönüne giden şerit yaklaşık 20 dakika trafiğe kapatıldı. Ekiplerin müdahalesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

TANKER DESTEĞİ ÇAĞRI
Yangının fırtına sebebiyle hızla büyümesinden dolayı Çeşme Belediyesi vatandaşlara çağrıda bulundu.

Belediye, su tankeri olan vatandaşların acil olarak irtibata geçmesi gerektiğini belirtti.

Çeşme Belediyesi'nden yapılan açıklama ise şu şekilde:

Germiyan ve Reisdere Mahalleleri arasında çıkan yangına müdahale etmek için su tankeri olan vatandaşlarımızdan acil destek bekliyoruz. Yardımcı olabilecek vatandaşlarımızın en kısa sürede harekete geçmesini rica ederiz. İletişim: 0 553 594 50 57

"ACİL DESTEK "
Konuyla ilgili açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli ise, "Değerli Çeşme halkı, Germiyan ve Reisdere mahalleleri arasında çıkan yangın nedeniyle acil su tankerine ihtiyaç duymaktayız. Su tankeri olan vatandaşlarımızın acil desteğini bekliyoruz. Ekiplerimizle birlikte yangın bölgesinde olduğumuzu ve yangını kontrol altına almak için tüm gücümüzle çalıştığımızı bilmenizi isterim. Yardımlarınızla bu zorluğu birlikte aşacağımıza inanıyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.