Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Parti rozeti taktıktan 88 gün sonra AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. İl Başkanlığı'nda düzenlenen üye katılım töreninde yer alan Çelebi, neden AK Parti safhalarına katıldığını anlattı. 

İMZA ATABİLİR Mİ?

Çelebi, "Türkiye Kurtuluş Savaşının ardından Cumhurbaşkanımız önderliğinde çok ciddi bir kurtuluş savaşı veriyor. Bunu açacak olursak ne demek istiyorum. İlk önce terörle mücadele boyutunu inceleyelim; HDP'nin olduğu bir denklem PKK ile mücadele edebilir mi? HDP'nin olduğu bir denklem bugünkü milli savunma sanayindeki başarılara imza atabilir mi? HDP'ye bakanlık verdiğimizde Türkiye refaha ulaşabilir mi" diye sordu. 

"FETÖ'CÜ ASKER, POLİS, DOKTOR, HAKİM OLDU"

Çelebi açıklamasını şöyle sürdürdü: 
Gelelim FETÖ'ye... FETÖ'den 4 sene cezaevinde yattım ama asla yattım diye 'FETÖ PKK devlete çöksün' demeyiz biz. 13-14 yaşında asker olup, pilot olup oldum, biz de bu saflara katılarak devlete olan borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. FETÖ'cü polis oldu, emniyette benim telefonuma terörist numaralarını koydu, FETÖ'cü doktor oldu, İsmail Ok vekilimin serumuna ilaç koydu, ölümden döndü. FETÖ'cü hakim oldu adaletin terazisini bozdu, FETÖ'cü asker oldu 15 Temmuz'da silaha halka karşı mermi koydu. 

"BABACAN'IN ASIL DOKUNMAK İSTEDİĞİ MAVİ VATAN"

Şimdi Babacan'ın, Abdullah Gül'ün olduğu denklem FETÖ ile mücadele edebilir mi? KHK'lıların tamamını geri döndürecek denklem FETÖ ile mücadele edebilir mi? Terörle mücadele boyutu, bunu anlatmamız gerekiyor. Babacan 'SİHA'lara dokunacağız' diyor, SİHA orada aslında bir sembol. Temmuz ayında Suriye'den gelen bir kardeşim beni ziyaret etti, SİHA'lar olmasa şehit oranımız ne kadar olurdu dedim, 1'e 8 dedi. SİHA demek Libya'da mavi vatana dokunmak demek, terörist avcısı olmak demek. Babacan'ın asıl dokunmak istedikleri bunlardır. 

"BOSNA'DA SELAM TÜRKÜN BAYRAĞINA DİYEREK AĞLAŞIYORLAR"

Burada oluşumuzun diğer boyutu ise, Bosna'da bir askeri birliğimiz savaş zamanı Türkiye'den  gönderilen malzemeleri orada dağıtıyorlar. Bosna'da bir köyde listedeki herkese dağıtıyorlar, köyün ileri gelenleri, 'komutanım yukarıda yaşlı bir teyze var, yol yok orada ona ulaştırır mısınız' diyor. Binbaşı ve yüzbaşı  kolileri sırtlıyor, teyzeye ulaştırıyor. Teyze askeri görür görmez Türk müsünüz diyor, askerler evet diyor, teyze geleceğinizi biliyordum diye yanıt veriyor. Orada selam türkün bayrağına marşını söylüyorlar ve beraber ağlaşıyorlar orada. 

"6'LI MASANIN KRİZLERİYLE Mİ BOĞUŞACAĞIZ?"

Bütün mazlumlar bizi bekliyor. Ahlak, namus, erdem Türkiye Yüzyılını bekliyor. Biz 6'lı masanın krizleriyle mi boğuşacağız yoksa mazlum milletlere umut mu olacağız bu seçim bununla ilgili. Bu kavga düzenini reddetmemiz gerekiyor. 

"BU NASIL ATATÜRKÇÜLÜK?"

Atatürk'ün partisi olduğunu iddia edenler, burada Atatürk'le sorunu olan kimse yok, devletimizin kurucusudur ama biz koyu Dersim lobisinin sahte Atatürkçülerinden değiliz. Biz o küreselcilerin sözde Atatürkçülerinden, darbecilerin kukla Atatürkçülerinden değiliz. Bizler devletin milli manevi değerlerine düşman rozet Atatürkçülerinden hiç değiliz. Aramızdaki far bu. Atatürk ulus millet demiş,  Türk milletini kaldıralım diyorlar mı, nerede kaldı Atatürk? Atatürk üniter devlet kurdu CHP Genel Merkezinde bayrağı kaldırmadılar mı? Danışman Londra'dan demokrasi Amerika'dan dileniyor, nerede kaldı Atatürkçülük? İmza attıkları 6'lı mutabakat metninde bir kez bile Atatürk geçmiyor, Anayasa taslağında Türk Milleti, Atatürk geçmiyor. Bu nasıl Atatürkçülük. Cumhur İttifakı Atatürkçülüğü korumak manasında daha ileridedir. Ezcümle bizim bölünecek devletimiz yoktur, indirilecek bayrağımız, verilecek toprağımız, vazgeçilecek tek bir insanımız yoktur"