Beyzanur Hatmorioğlu, Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan ve otomobillere olan ilgisi küçük yaşlardan itibaren başlayan bir lise öğrencisi. Mesleki eğitim almak isteyen Hatmorioğlu, Muratpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde elektromekanik alanında eğitim aldı. Daha sonra bir araç servisinde çalışmaya başladı. Ancak işte yaşadığı talihsiz bir kaza sonucu, yakıt deposundaki arıza nedeniyle şamandırayı değiştirirken, benzin buharının patlaması sonucu vücudu ciddi yanıklarla kaplandı.

15 AMELİYAT GEÇİRDİ

Kazayı atlatan Hatmorioğlu, yoğun bir tedavi sürecinin ardından hastaneden taburcu oldu. Ancak 15 ameliyat geçiren genç kadının öğrenim hayatı aksadı. Tedavi sürecinin sona ermesi ve doktor raporunu alması için mücadele eden Hatmorioğlu, mesleğine geri dönmenin hayalini kuruyor.
Hatmorioğlu, yaşadığı zorlu süreci şu sözlerle anlattı: “Tedavi ne kadar uzun sürerse sürsün, işime devam etmek istiyorum. İnsan mesleği olunca vazgeçemiyor. Kadın olduğum için bu konuyla alakalı çok yargılandım. Genelde benim suçum olduğu düşünülüyor. Kadın olmakla bunun bir alakası yok ayrıca olayda bir hatam da yok. Hastaneden çıktıktan sonra aynaya çok zor baktım. Eski fotoğraflarıma bakınca üzülüyorum. Kendimi şu anki halim ile benzetemiyorum. Benim için üzücü bir süreç.”

Beyzanur Hatmorioğlu, tedavisinin ardından okulunu tamamlayıp üniversitede aynı işi yaparak mesleğine geri dönmeyi hedefliyor.