GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 Ekim depreminin ardından evleri hasar gördüğü için geçici olarak Uzundere Konutları’na yerleştirilen depremzede ailelerin barınma sürelerini 202I yılının sonuna kadar uzatmıştı. 

Büyükşehir'de 13 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan meclis toplantısında depremzedelerin Uzundere Konutları'nda barınma sürelerinin yeniden uzatılması önergesi görüşülecek. Önerge kabul edilirse depremzedeler, 31 Aralık 2024 tarihine kadar konutlarda barınabilecek ayrıca, elektrik, su, yakıt ve diğer giderlerde Büyükşehir tarafından karşılanacak.

İlgili gündem maddesinde şu ifadelere yer verildi;

İzmir ili, Karabağlar ilçesi, Yaşar Kemal Mahallesinde yer alan Belediyemiz mülkiyetinde olan ve depremzedelere Belediye Meclisimizin 13/11/2020 tarihli ve 05.1012 sayılı Kararı ile tahsis edilen ve Belediye Meclisimizin muhtelif kararlarıyla tahsis süre uzatımı yapılan 224 bağımsız bölümde ikamet eden ve henüz konutları tahliye edemeyen depremzedelerin 31 Mayıs 2023 tarihinden itibaren 31 Aralık 2024 tarihine kadar tahsis süresinin aynı koşullar ile (tahsis edilen konutlardaki elektrik, su giderlerine ait fatura bedellerinin, yakıt ve ortak giderlerinin Belediyemiz tarafından ödenmesi) uzatılması hususunun görüşülmesi. (Emlak Yönetimi Dai.Bşk.E.1931596)