Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile başlayan seçim sürecinin ardından, siyasi partiler milletvekili aday adayı olmak isteyen partililer için başvuru sürelerini açıkladı.  

MHP'DEN İLK İSTİFA

MHP Genel Merkezi ise, milletvekili aday adaylığına müracaat edecek il, ilçe başkanları ile belediye başkanları ve meclis üyeleri için 14 - 22 Mart tarihleri arasında, bulundukları görevlerden istifa etmelerini istedi. MHP'den ilk istifa Gaziemir ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan, aynı zamanda MHP Grup Başkanvekilliği görevini yürüten Selahattin Şahin'den geldi.  

ŞAHİN İSTİFA ETTİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin, milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı. MHP İzmir İl Başkanlığı'na müracaatını gerçekleştiren MHP'li Şahin, meclis üyeliğinden de istifa etti. 

YERİNE ŞİMŞEK GELECEK

Edinilen bilgiye göre parti il yönetimi, MHP'li Şahin'in yerine İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekilliği'ne Aliağa Meclis Üyesi Hakan Şimşek'i atama noktasında fikir birliğine vardı.