Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun "Özgür Hızal'ı önce Ay'a sonra Venüs'e yolladılar" sözlerine tepki gösterdi. Boztepe, "İl Başkanınız Şenol Aslanoğlu, burada olmayan önceki dönem grup başkanvekilimiz Özgür Hızal hakkında konuştu. 'Önce Ay'a sonra Venüs'e gitti' dedi. Geçtiğimiz dönem en çok konuşan 3 arkadaştan 2'miz buradayız. Hızal burada defalarca ne belediye başkanlığına ne de meclis üyeliğine adayım dedi. Sonra da il başkanımız ve genel başkanımız tarafından Buca'nın birinci sırası teklif edildi ve kendisi kabul etmedi. Deniz'i, Yusuf'u anacaksın çocuğunun doğumuna Amerika'ya yollayacaksın. Biz bu açıklamasını talihsizlik olarak tanımladık" dedi.

"BELEDİYENİN ÖNÜNDE EYLEMLER YAPILIRSA ŞAŞMAYIN"

İzmir Büyükşehir Belediyesi Garantörlüğünde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin de konuşan Boztepe, Örnekköy 4. Etap'taki duran inşaat çalışmasını hatırlatarak, "Bugüne kadar kooperatiflerin hepsinin bitmesi gerekiyordu, bitecek gibi de gözükmüyor. Bu sizi de sıkıntıya sokacak. Belediyenin önünde eylemler yapılırsa şaşmayın" ifadelerini kullandı. 

CHP Meclis Üyesi Celal Yıldız, AK Partili Boztepe'ye "Kentle ilgili konuşalım, siyaseti buraya getirmeyelim" yanıtını verdi. 

"BİR ÖZGÜR GİDER BİR ÖZGÜR GELİR"

Öte yandan AK Parti Bayraklı Meclis Üyesi Latif Aydemir dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Aydemir, "Bir Özgür diğer bir Özgür gelir. Kimse vazgeçilmez değildir. Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sananlarla doludur" dedi.

ASLANOĞLU NE DEMİŞTİ?

Aslanoğlu, "Bilal Saygılı Bey’in nezaketini ve hakkını teslim ediyoruz. Ancak bir önceki grup başkan vekilleri her mecliste yaptığı şovlarla bir şey olacağını zannediyordu. Onu önce Ay'a sonra da Venüs’e gönderdiler. Doğru olanı savunma, doğru olanı yapma konusunda elden tutmak gerekiyor" demişti.