Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, bugün Genel Sekreter Barış Karşıyaka, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Yıldırım, İZSU Genel Müdürü Gürkan Erdoğan ve diğer bürokratlarla Ankara'ya gitti.

İLLER BANKASI YÖNETİCİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Tugay ve beraberindekiler İller Bankasının üst düzey yöneticileri ile bir görüşme yaptı. Görüşmenin ana gündemi ise Hazinenin İller Bankasına devrettiği yıkılan Buca Cezaevi alanı oldu. Yapılan görüşmeyle ilgili GÜNDEME BAKIŞ'a konuşan Tugay, "Buca Cezaevi alanıyla ilgili tıkanmış bir süreç var. Buradan bir uzlaşı çıkabilir. Bunun için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile görüşeceğiz. Oranın atıl kalmaması lazım" dedi. 

Öte yandan görüşmede Buca metrosu için alanın önüne metro durağı yapılması konusu da masaya yatırıldı. 

DAĞ SEÇİM VAADİNDE BULUNDU

Yerel seçimde İzBB Başkan adayı olan AK Partili Hamza Dağ, "Buca-Cezaevi bölgesine İzmir Bahçesi inşa ederek hemşehrilerimizin nefes alabileceği bir yeşil alan inşa edeceğiz" demişti. 

MAHKEME İPTAL ETTİ

İzmir 4. İdare Mahkemesi, bakanlık planlarının kamu yararına ve hukuka aykırı olduğunu belirterek yürütmesini durdurma kararı vermişti.