GÜNDEME BAKIŞ - CHP'de İzmir belediye başkan adaylarını mesaisi devam sona erdi. Genel Merkezde tamamlanan Merkez Yürütme Toplantısı'nın ardından geçtiğimiz saatlerde Parti Meclisi toplantısı yapıldı. MYK'da görüşülen isimlere PM'den onay çıktı.

 

İşte CHP İzmir'in kadınları...

 lal-1

LAL DENİZLİ

Çeşme Belediye Başkan Adayı Lâl Denizli, 32 yaşında siyasete atılarak İzmir'in Urla Belediyesi için Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) belediye başkan aday adayı oldu. Bu, Denizli'nin 1999 yılında sadece 7 yaşındayken CHP kampanyasında yer almasıyla başladı. O dönem, iş adamı Adnan Polat'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için seçim otobüsünde kampanya maskotluğu yapmıştı.

Lâl Denizli, 20 Kasım 1991 tarihinde dünyaya gelmiş olup, ilk eğitimini Fransız Piyer Loti İlköğretim Okulu'nda almıştır. Gençlik yıllarında Odatv'de staj yapmış ve CHP Gençlik Örgütü'nde görev almıştır. Üniversite eğitimini siyasal bilimler alanında tamamlamış ve 2017 yılında arkadaşı Deniz Köletavitoğlu Ügümü ile bir organizasyon şirketi olan Dela Event'i kurmuştur.

Lâl Denizli, 2024 yerel seçimleri için CHP'den Urla Belediyesi Başkan aday adaylığına başvurusunda bulunmuştur.

 nilü

NİLÜFER ÇINARLI MUTLU

Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu; 1968’de Yunanistan mübadili bir ailenin kızı olarak Tire’de doğmuş, yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mutlu, Türk Mimar ve Mühendisler Odaları Birliği'nde yöneticilik yapmıştır.

 helil

HELİL KINAY İNAY

Karabalar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay İnay, 1977 Uşak doğumlu olan Emine Helil İnay Kınay, orman mühendisi bir baba, devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak eğitimimi ülkenin farklı kentlerinde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kınay yine anı üniversitede yüksek lisans eğitimi aldıktan sonra kamuda çevre mühendisi olarak 23 yıl görev yaptı. Kınay, TMMOB'da Çevre Mühendisler Odası Başkanı olarak görev yaptı.

 saldiriya-ugrayan-selcuk-belediye-baskani-filiz-12569089_8962_amp

FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL

Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel, 1981 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Selçuk’ta tamamlayan Filiz Ceritoğlu Sengel hukuk fakültesi mezunudur. 2014 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir ve Selçuk Meclis üyesi görevlerini yürüten Sengel 2014- 2019 yılları arasında CHP Grup Başkanvekilliği İzmir Büyükşehir Meclisinde Denetim Komisyon Üyeliği, Hukuk Komisyonu Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini ifa etmiştir. Sengel aynı tarihler içerisinde Selçuk Belediye Meclisi’nde Hukuk Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu üyeliği Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür. 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP Selçuk Belediye Başkanı Adayı olan Sengel seçim sonrası Selçuk belediye başkanı olmuştur.

 sema

SEMA BODUR

Kınık Belediye Başkan Adayı Sema Bodur, 1966 yılında Kınık'ta doğmuş bir İzmirlidir. Çocukluk yıllarını Kınık'ta geçiren Bodur, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini de bu ilçede tamamlamıştır. Genç yaşta ailesinin işine katkı sağlayarak ticari hayata adım atan Sema Bodur, sonrasında memuriyet hayatına 1991 yılında İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde başlamıştır.

Sema Bodur'un müdürlük görevi boyunca, Türkiye'nin yanı sıra uluslararası arenada da şampiyonluklar elde etmiş bir antrenör olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda birçok lisanslı sporcuyu yetiştirerek, bölgesinde ve çevresinde birçok spor kulübünün kurulmasına öncülük etmiş ve bu kulüplerin profesyonel liglere yükselmesini sağlamıştır.

 behice

BEHİCE YILDIZ İŞÇİMENLER

Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Behice Yıldız İşçimenler Ünsal 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi İzmir 2. Bölge Bölgesi,5'nci sıradan millet vekili adayıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisans yapmıştır. İş kadınıdır, çeşitli ticaret ve sanayi meslek odaları, sağlık ve eğitim vakıflarında kurucu üyedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evlidir, iki çocuk annesidir.

 nurşen

NURŞEN BALCI

Karaburun Belediye Başkan Adayı Nurşen Balcı, İzmir doğumlu, lise öğretimine İzmir Kız Lisesinde sürdürmüştür. Daha sonrasında lisans eğitimine Ege Üniversitesi’nde devam etmiş ve Fen Fakültesinden mezun olmuştur. Karşıyaka Belediyesinde 20 yıl görev almıştır. CHP'de birçok kademede görev alan Balcı, Kadın Kolları MYK Üyesidir.

 saniye

SANİYE BORA FIÇI

Foça Belediye Başkan Adayı Saniye Bora Fıçı, Foça Gerenköy de 1967 yılında doğmuştur. CHP'de İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi yapmış ve TOBB Kadın Giriş İcra Kurulu Üyesisidir.

deni

DENiZ KARAKURT
Karakurt, 1975 yılında İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2001 yılından itibaren Menemen'de avukatlık yapıyor.
Karakurt, CHP Menemen Gençlik Kolları Başkanlığı, Menemen Belediye Meclis Üyeliği ve CHP Menemen Belediye Başkan vekilligi görevlerinde bulundu.