Gösterileri büyük bir mutluluk ve gururla izlediğini ifade eden Başkan Eşki, “İçinde yaşadığımız bu dünyada bir çok kötülük, çirkinlik var. Fakat dünyayı güzelleştiren estetik ve sanat da var. Dans da bunların en önemlilerinden bir tanesi. Bornova Belediyesi olarak kurslarımızla, etkinliklerimizle bu güzelliğin çoğalmasına katkıda bulunuyoruz. Dansçılarımız, sanatçılarımız tüm olumsuzluklara rağmen bize yaşam sevinci veriyorlar. Biz de sanatı ve sanatçıyı destekleyerek, bu güzelliklerin yaşam sevincinin artmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

 Dans Gunu Etkinlikleri (1)

Kimler katıldı

Etkinlikte; Ege Üniversitesi Latin Dans Topluluğu Rueda gösterisi,  Bornova Belediyesi Eğitmenleri Şenol Ağrıdağ ve Ece Şerbetman İstek’in vals gösterisi, Yaşar Üniversitesi HipHop Topluluğu gösterisi, Beyza Kuşkapan Samba, Chacha Jive gösterileri, Ege Perdans Karadeniz Ekibi gösterisi, Ege Perdans Trakya Ekibi gösterisi, İzmir Turizm Folklor Derneği Zeybek Ekibi gösterisi, Hayat Dans Spor Kulübü Roman Oryantal Ekibi gösterisi, Ege Mezunlar Derneği Karadeniz Ekibi gösterisi, Ege Kültür Derneği Potpori gösterisi, Çamdibi Halk Oyunları Topluluğu Üsküp Ekibi gösterisi, Bornova Belediyesi Kursiyer Minikler Zeybek Ekibi gösterisi, Bornova Sanat Kulübü Zeybek Ekibi gösterisi yaptı.

Dans Gunu Etkinlikleri (6)

Gecenin sonunda tüm dansçılar aynı anda sahneye çıkarak harmandalı oynadı. 280 dansçının katıldığı harmandalı izleyenlerden büyük alkış aldı.

Dans Gunu Etkinlikleri (5)