Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova’ya yakışır bir temizliğe erişmek amacıyla kapsamlı bir çalışma başlattı. Bazı pazarcıların tezgahlarını olduğu yerde bırakması nedeniyle Pazar yeri temizliğinin aksaması üzerine harekete geçen, tüm tezgahlar kaldırılarak özel ilaçlı sularlar yıkanmaya başladı.

Pazaryeri Temizlik6

Tertemiz olmalı

 Pazaryerlerinin halkın taze gıdaya en uygun fiyata eriştiği yerler olması nedeniyle binlerce Bornovalıyı ağırladığını hatırlatan Başkan Eşki, “Sebze ve meyve başta olmak üzere pek çok ihtiyaç buralardan karşılanıyor. Özellikle toplum sağlığını ilgilendiren konularda temizliğin ne kadar büyük bir önem taşıdığı, geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız pandemi ile iyice ortaya çıktı. Bu nedenle mutfağımızın tezgahına koyup çocuklarımıza yedireceğimiz gıda ürünlerinin satışının yapıldığı tezgahlar kadar, bu tezgahların bulunduğu alanların da tertemiz olması gerekiyor. Bu konuda pazarcı esnafıyla da işbirliği içinde çalışarak, gün bitiminde satış yapılan alanların, eksik kalmayacak şekilde tamamının temizlenmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Pazaryeri Temizlik7

Binaların güvenliği sağlanacak

Bornova Belediyesi, eksiksiz temizlik anlayışı Pazar yerleri dışında Bornovalıların hizmet aldığı kurs merkezi, kültür merkezi, nikah salonu gibi tüm noktalarda hayata geçirilecek. Pazaryerleri gibi binaların yağmur alan, zeminin tozlanmasına neden olan kısımları hem güvenlik hem de temizlik göz önünde bulundurularak kapatılacak. Hizmet binalarının güvenlik personeliyle korunması konusundaki ihtiyaçlar da karşılanacak.

Pazaryeri Temizlik2