Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, 23 Nisan haftasına Altındağ Merkez Mahallesi'ndeki çocuklarla başladı. Bornova Kadın Kooperatifi tarafından hazırlanan bez bebekleri Altındağlı miniklere dağıtan Başkan Eşki, ailelerle sohbet ederek bol bol da fotoğraf çekindi. Başkan Eşki, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda bugün saat 15.00'ten itibaren başlayacak olan Uçurtma Şenliği'ne davet etti.

Bornovada 23 Nisan Haftasinda Miniklere 43732 (3)

Ücretsiz uçurtma dağıtımının da yapılacağı Şenlikte Amfi Tiyatro önünde kurulacak sahnede DJ performansının yanı sıra sihirbaz ve kukla gösterisi ve bubble show ile çocukların eğlenceli vakit geçirmesi sağlanacak. Bornova Belediyesi Çocuk Korosu da sahneye çıkarak konser verecek. Şişme oyuncaklar, yüz boyama stantları ve çeşitli oyun alanlarının kurulacağı alanda atölye etkinlikleri de gerçekleştirilecek. Çocuklar için eğlenceli ikramların da hazırlandığı Şenlik'te gökyüzü uçurtmalarla şenlenecek.

Bornovada 23 Nisan Haftasinda Miniklere 43732 (5)

UÇURTMA ŞENLİĞİNE DAVET

Mahalleyi de gezen Başkan Eşki, Bornova Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi tarafından üretilen el emeği örgü oyuncakları hediye ettiği çocukları, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda bugün saat 15.00'de başlayacak Geleneksel Uçurtma Şenliği'ne davet etti. Başkan Eşki, “Büyük Önderimiz Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel günün coşkusunu hep birlikte yaşayalım. Tüm çocuklarımızı aileleriyle birlikte Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'na bekliyoruz" dedi.

Bornovada 23 Nisan Haftasinda Miniklere 43732 (2)

ETKİNLİKLER HAFTANIN İLK GÜNÜNDEN BAŞLADI

Bornova Belediyesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı haftası etkinlikleri, Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri'nden yararlanan miniklerin gösterileriyle başladı. Bornova'nın dört bir yanındaki 12 merkezden yararlanan 3-6 yaş arası 513 çocuk gösteri sundu.