İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, önceki gece Gümbet Barlar Sokağı'nda faaliyet gösteren mekanlarda müzik yayını denetimi gerçekleştirdi. Bu kapsamda girilen barın işletmecisi Yunus T.'nin, 'uyuşturucu ticari yapmak ve 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' dahil 5 ayrı suçtan kaydı olduğu ve hakkında yakalama kararı bulunduğu belirlendi. İşletmenin çalışanları ve yakınları, araya girerek Yunus T.'nin gözaltına alınmasına engel olmaya çalıştı. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda takviye polis ekibi gönderildi. Kargaşada Yunus T. ise kaçtı. Polis, kendilerine direnen 9 şüpheliyi gözaltına aldı. Yunus T.'nin de yakalanması için bölgede geniş çaplı çalışma başlatıldı. Yunus T., aynı gece Milas yönüne giderken yakalandı.

Şüphelilerden birinin, kendilerini yakalayan polislere, "Yakınımızı kaçırmak isterken 10'umuz birden gözaltına alındık. Pişmanız" dediği öğrenildi. 

Bar işletmecisi ile polisten kaçırmaya çalışan 9 kişiye gözaltı (2)

ŞÜPHELİLERİN 10'U DA TUTUKLANDI

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, polisin müzik denetiminde hakkında 5 suçtan yakalama kararı bulunduğu belirlenen bar işletmecisi Yunus Tutkan ile direnerek polisten kaçırmaya çalıştıkları ileri sürülen şüpheliler B.G., B.K., Y.Y., A.G., H.G., M.T., C.T., S.T. ,İ.T. sevk edildikleri adliyede tutuklandı. (DHA)