Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Bodrumlu İş insanı Ö.D.K, 13 yaşındaki bir çocuğun ifadesi üzerine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Mahkeme kayıtlarına göre olay 29 Haziran günü yaşandı. Şikayet üzerine Ö.D.K hakkında önce Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Ardından Ö.D.K'un savcılıkta ifadesi alındı. Ö.D.K ifadesinin ardından da, "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Şüpheli Ö.D.K hakimlikte verdiği ifadede, 13 yaşındaki mağdurun kızının arkadaşı olduğunu belirtti. 29 Haziran günü Bodrum'da bir mekanda alkol aldıktan sonra kızı ve arkadaşıyla eve gittiklerini söyledi.

Ö.D.K SUÇLAMALARI REDDETTİ

Ö.D.K hakime verdiği ifadesinde "Kızımın arkadaşı o gece bizde kaldı. Sabah uyandığımda evde yoktu. Daha sonrasında kendisine cinsel istismarda bulunduğumu söyleyip hakkımda şikayetçi olmuş. İddia edildiği gibi mağdurla ilişki kurmadım" dedi.

Ö.D.K'un avukatlarından Veli Demircan ise, müvekkilinin cinsel istismar suçunu işlediğine dair somut delil bulunmadığını söyleyerek tutuksuz yargılanmasını talep etti.

YATAĞINDAN SAÇ TELİ ÖRNEĞİ ALINDI

Polis olaydan sonra Ö.D.K'un evinde inceleme yaptı. İddiaya göre DNA inlemesi için evinden örnek alındı Ö.D.K, evde yapılan incelemede yatağında bulunan saç telinin ise kızına ait olabileceğini savundu.

MAHKEMEDE TUTUKLANDI

Şüpheli Ö.D.K ve küçük çocuk arasındaki WhatsApp yazışmaları da dosyada yer aldı. 2. Sulh Ceza Hakimliği, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması nedeniyle şüpheli Ö.D.K hakkında tutuklama kararı verdi. Ö.D.K, cezaevine gönderildi.