Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) büyük bir sürpriz yaparak Ankara Etimesgut'ta sx"inema ve tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nu aday gösterdi.

Bir Ankara polisiyesinde Behzat Ç. karakterine hayat veren Beşikçioğlu'nun adaylığına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın itiraz ettiği iddiaları ortaya atıldı. 

"TELEVİZYONDA İZLEDİĞİM DURUMU BEN YAŞAMADIM AÇIKÇASI"

Bügün düzenlediği basın toplantısıyla seçim çalışmalarına başlayan Beşikçioğlu bu iddiaya "Televizyonda seyrettiğim durumları ben yaşamadım açıkçası. İlk defa o zaman siyaset entersanmış dedim. Mansur Başkan'la benim hiçbir sıkıntım olamaz. diyerek" yanıt verdi. 

"MANSUR BAŞKAN BENİM İÇİN BAMBAŞKA BİR YEDE..."

Mansur Yavaştan övgüyle baheden Beşikçioğlu toplantıda şunlar söyledi:

"Etimesgut'ta bence müthiş rüzgar esecek. Senaryoyu biz yazacağız. Gelecekte seyrettiğimizde umarım büyük keyif alacağız. Amacım bu benim.

Bu koca bir takım işi, yalnız hiçbir şey olmaz. Umarım başarıyı hep birlikte göğüsleriz. Umarım dünyanın en keyifli 5 yılını Etimesgut'ta geçiririz.

Siyasetten gelmedim ama benim farklı disiplinlerde farklı hareketlerim ve eylemlerim var. Umarım bunlar birbirini karşılar ve bir bütünü oluşturur. Ben artık çok sıkıldım kuşakların sistemli olarak yok edilmesinden.

Şu an herkes ekonomik krizi düşünüyor ama asıl derdim yakalanması gereken genç kuşak var. Onların algıları bambaşka şekilde. Eğer bunu yakalayıp gerçekleştirirsek Ankara yeniden parlamaya devam eder.

Mansur Yavaş beyle biz hep görüştük. Filmler, dizler olduğu zaman gidip görüştük. Özellikle pandemide Mansur Başkan'ın yaptıkları asla unutulmaz.

Mansur Başkan'la benim bir sorunum olmaz, benim için bambaşka bir yerde.

Mansur Yavaş'ın da benim için öyle düşündüğünü düşünüyorum.  İkimiz de Angaralıyız ve Angara'ya çok güzel işler yapacağız..."