Her sezon sonunda kursiyer gruplarının oyunlarıyla Bornovalı sanatseverlerin karşısına çıkan BBŞT, bu yıl da büyük ilgiyle takip ediliyor. Kursiyerler, bir yıllık emeklerini, birbirinden güzel oyunlar aracılığıyla sergileme imkanı bulurken, Mayıs ve Haziran aylarına yayılan program tiyatroseverleri de buluşturuyor.

Insan Manzaralarından Memleketim (1)

Devam edenler

Yetişkin kursiyer oyunu “Maymun Davası” 11-12-13-14 Haziran günlerinde saat 20.30’da, çocuk kursiyer oyunu Sakarca 8-9 Haziran saat 11.00-13.00 saatlerinde, yetişkin kursiyer oyunu “Macbeth” 7-8 Haziran saat 20.30’da, “İnsan Manzaralarından Memleketim” oyunu ise 3 Haziran’daki ilk gösteriminin ardından, 4-5-6-10-11-12-13 Haziran tarihlerinde saat 19.00’da Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

Insan Manzaralarından Memleketim (6)

Gelenek devam edecek

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, BBŞT’nin İzmirlinin sanatla buluşması için çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini belirterek, “İzmir’in en eski şehir tiyatrosu olan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun en önemli özelliklerinden biri de yeni oyuncular yetiştirmesi. BBŞT kursiyerleri, bugün ülkenin her köşesine yayılmış, bu sanatı sevdirmeye çalışıyor. Bu geleneğin devam etmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Insan Manzaralarından Memleketim (2)