Halil İbrahim GÜLER/ GÜNDEME BAKIŞ- Bayraklı Belediyesi Ağustos ayı ikinci olağan meclisi Başkanvekili İrfan Önal yönetiminde gerçekleşti.

AK PARTİLİ BÜYÜKDAĞ’DAN KÜTÜPHANE ÇIKIŞI
Toplantıda “kütüphane” tartışması yaşandı. Dilek ve temenni bölümünde söz alan AK Parti Meclis Üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın “Değirmen Kafe’de Bayraklı vatandaşlarınız kitap okurken, çay kahve ücretsiz dağıtılacak” sözlerini hatırlattı. Kendisinin kütüphaneye gittiğini fakat kapısında kilitli olduğunu savunan Ayyıldız, “Bugün genç arkadaşlarımız bugün de gitti ama bu hizmetten yararlanamadı. Elimde içilen çayın fişin bulunuyor. Başkan yanlış bilgilendiriliyor olabilir ama Gençlik ve Çocuk kentti Bayraklı diyen Sayın Başkan’a durum ve vizyonsuzluk yakışmadı. Gittiğimde sordum, ücretsiz çay dağıtılmadığını söylendi” diye konuştu.

KÜTÜPHANELERİ KAPATIRSANIZ BÖYLE OLUR!
AK Partili Meclis üyesi Özgür Hızal da Başkan Sandal’a eleştirilerde bulunarak, “Serdar Bey sürekli bize turist gibi gezdiğini söylüyor ama kimi turist kimin turist olmadığı ortaya çıktı. Bu doğru olduğunu düşünerek arkadaşlarımız gitti. Bu acı mesele. Asıl acılı mesele kütüphanelere bakış açısıdır. Bir işi (mış) gibi yaparsanız, böyle bir tabloyla karşılaşırsınız. Ben yaklaşık 6 ay önce bütçesi Bayraklı Belediyesi’ne yakın olan Ankara’da belediye başkanımıza ziyarette bulundu. Gece saat 1.00’de o kütüphane açık ve çay kahve, çorba ücretsiz dağıtılıyor. İşte belediyecilik budur. Siz kıymetsiz olduğunu düşüp kütüphaneleri kapatırsanız, sonuç bu olur” dedi.

BU SİYASET ÜSTTÜ BİR KONUDUR

Başkanvekili İrfan Önal eleştirilere yanıt vererek, “Eleştiriniz işin teşekkür ederim ama ithamınız doğru olmadı.Ortada bir iddia söz konusudur. Bunun araştırılacağını söyledik. Bir belediye çalışanın yaptığı çalışma ile bunu bütün belediyeye ve belediye başkanına mal etmeniz doğru değildir. Başkan bunu söylediyse, yürütme başında o vardır. Çay da kahve de ücretsiz dağıtılacaktır. Başkanımız söz verdi. Bu siyaset üstü bir durumdur. Kafelerimizin aynı zamanda kütüphane olarak hizmet verildiğini söyledi” diye konuştu.

HER ŞEYİN ÇOK GÜZEL OLACAĞINI SİZE GÖSTERECEĞİZ

 CHP Grup Başkanvekili Şentürk Alpaydın da konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:
“Saat 17.00 olmuş, olabilir kütüphane kapanmıştır. Ayrıca kitap okumak için talep edip etmediğini sormak istiyorum. Bir de çay, kütüphanenin içinde mi içildi, yoksa kafenin içinde mi içildi? Bu fişi nasıl aldı onu da sormak istiyorum.  Bizim başkanımızın eğitimci bir başkan olduğunu biliyorsunuz. Bu konuya da çok önem gösterdiğini de biliyorsunuz. Eğer biraz sabır gösterilirse, her şeyin çok güzel olacağını göreceksiniz ve göstereceğiz”