GÜNDEME BAKIŞ - Bayraklı Belediyesi aralık ayı olağan meclis toplantısı ikinci birleşimi Başkan Vekili İrfan Önal, idaresinde gerçekleşti. Geçtiğimiz mecliste Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ile AK Partili meclis Üyesi Emre Demir arasında bir tartışma yaşanmış ve Başkan Sandal ‘isterse ağabeylerin gelip aday olsun ben bir kez daha başkan olacağım, senin akrabalarının yüzde 80’nin de oyunu alacağım” demişti.

AKTAŞ: “BİZİM AĞABEYİMİZ CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Bugün gerçekleşen Aralık ayı ikinci birleşiminde de AK Parti kanadı bir kez daha ‘ağabey’ konusu gündeme getirdi. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan AK Partili Meclis Üyesi Abdullah Aktaş, “ Adalet Mahallesinde itirazlar kabul edildi şimdiki son durum nedir? Öncelikle bu konuda bir bilgilendirme istiyoruz?  Bunun yanında Sayıştay raporunda yer alan bir konu var. İdare norm kadroda 3 iş denetçi kadrosu olmasına rağmen denetçi atanmamıştır. En önemli konu denetimdir ve 4 yıldır neden iş denetçi atanmıyor? Önceki mecliste gereksiz tartışmalar oldu ve olay kişisel olaya döndü. Başkan, Emre Arkadaşımıza en büyük ağabeylerin gelsin aday olsun dedi bu yakışmadı bu aile büyüklerinden mi bahsetti yoksa parti büyüklerimizden mi bahsetti. Bizim en büyük ağabeyimiz Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’dır, milli otomobil, güdümlü füze, insanız hava araçları, şehir hastaneleri , oto yollar yapıyor, Bizim ağabeyimiz dünyaya yön veriyor ve ülkeyi yönetiyor. Ne demek ağabeylerin olsun aday var mı böyle bir üslup?  Ya böyle üslup mu olur? Sizin ağabeyiniz Türkiye’de 81 il varken 81 ilden aday olmadı kalktı en fazla oy aldığı yerden İzmir’den aday oldu, ağabeylerimizin arasındaki fark ortadır” diye konuştu.

CHP GRUBUNDAN AKTAŞ’A TEPKİ

CHP Grubundan ise Aktaş’ın konuşması sırasında , ‘Asıl siz üslubunuza dikkat edin, Genel Başkanımızı ağızınıza almayın, o ağabey değil bizim Genel Başkanımızdır, düzgün konuşun” çıkışı geldi.

ÖNAL: “GENEL BAŞKANLAR AĞABEY DEĞİLDİR”

Başkan Vekili İrfan Önal da Abdullah Aktaş’ın, ‘ağabey’ eleştirilerine yanıt verdi. Önal, “Abdullah Bey genel başkanlar ağabeyler değildir, en ilerideki kişilerdir. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki Serdar Başkan Cumhurbaşkanını kastetmedi, izleyenlerde herkes de bunu biliyor bunu tartışma konusu yapmaya hiç gerek. Bu üslup da size yakışmıyor" dedi.