Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Konak Belediyesi Şubat Ayı Meclis oturumu birinci bileşimi Başkan Abdül Batur idaresinde gerçekleştirildi. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için İzmir Büyükşehir Belediye (İzBB) Başkan Aday Adayı olan ancak CHP yönetimi tarafından aday gösterilmeyen Batur, yönettiği son meclis toplantısı olduğunu kaydetti. Meclisin açılış konuşmasında veda konuşması yapan Batur, İzBB'ye aday adayı olmuşken, tekrar Konak'a dönmeyi etik bulmadığını, bu düşüncesini de CHP yönetimiyle paylaştığını ifade etti.

"KENDİNİ ANLATANIN BAŞARILI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

İzBB Başkan Adayı Cemil Tugay ve 30 ilçeye aday gösterilen başkan adaylarını tebrik eden Batur, "Konak Belediye Başkanlığını 5 senedir yürütüyorum. Bu süreçte başarılı çalışmalar gerçekleştirdik, bu çalışmalarda emeği geçen çok değerli meclis üyesi arkadaşlarıma, çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim. İzBB aday adayı olarak yola çıkmıştık, partimizin değerlendirmesiyle bir diğer arkadaşımız görevlendirildi. Cemil (Tugay) Bey ve aday olan tüm arkadaşlara, hem CHP hem de tüm siyasi parti adaylarına başarılar diliyorum. Bu sürecin centilmence geçmesi, vatandaşların istekleri ve proje noktasında kendini anlatanların başarılı olacağına inanıyorum" dedi. 

"TEKRAR KONAK'A DÖNMENİN İLKELİ DURUŞ OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜM"

Konak'a tekrar dönmenin siyasi etik açısından doğru olmayacağını anlatan Batur, "İzBB aday adayı olduktan sonra Konak'la ilgili dönüş beklendi ama biz böyle bir dönüş içinde değildik. Bunu da parti yöneticilerimize ilettik, İzBB aday adayı olan kişinin aynı yere dönemsinin ilkeli duruş olmadığını düşündüğümüz için bugün son meclis toplantısına katılmış bulunuyorum" ifadelerini kullandı. 

"BİZDEN SONRA GELENLERİN YOL HARİTASINI BELİRLEDİK"

Batur, meclis üyelerine, belediye çalışanlarına, Narlıdere ve Konak halkına teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu: 

5 yılda uyumlu bir meclis oluştu, tüm siyasi parti gruplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birbirimizle saygı sevgi içinde, muhalefetin yapılacağı noktada yapıcı muhalefet uyarısıyla, uyarılara dikkat eden belediyecilik anlayışıyla hizmet etmeye çalıştık. Konak İzmir'in kalbi, Konak'ın tarihine geçecek, iz bırakacak en önemli çalışma olan kentsel dönüşümle ilgili 600 hektarlık alanın planlama çalışmalarını hayata geçirdik. Bizden sonra gelecek arkadaşlarımızın yol haritasını hayata geçirdik. O yüzden bu meclis tarihe geçen bir meclistir. Bu çalışma yıllardır beklenen çalışmaydı.

"İZMİR TARİHİNE GEÇTİK"

Halkımız, muhtarlarımız, STK, demokrasi kuruluşları, kadın kuruluşlarıyla iç içe vatandaşlarımızla olmaya çalıştık. 25 senelik belediye başkanı olarak İzmir tarihine geçmiş olduk. Bana bu imkanı sağlayan partimizin kademelerinde görev yapan tüm genel başkan ve parti yöneticilerimize, Narlıdere ve Konak halkına teşekkür ederim. 

"DENEYİMLERİMİ SORARLARSA PAYLAŞIRIM"

Bundan sonra dinlenme fırsatı bulacağız. 30 yıldır belediyecilik yapıyoruz, 1994 yılından itibaren İZBETON genel müdürlüğünden itibaren belediyecilik yapıyoruz. Bundan sonra da tecrübelerimizi, deneyimlerimizi sorarlarsa paylaşacak noktaya geldik diye düşünüyorum. Belediyede çalışan A'dan Z'ye tüm arkadaşlarımız benim için çok önemli. Onlara teşekkür ederim, sendikalarımıza teşekkür ederim.

"HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN"

Herkese teşekkür ediyorum, her şey gönlünüzce olsun. Kırdığım arkadaşlar varsa, sürçü lisan ettiysek affola. Arkadaşlarımızla birlikte güzel işler yaptığımıza inanıyorum.

NARLIDERE'DE BÜRO AÇIYOR

Öte yandan Başkan Batur'un Narlıdere'de büro açtığı, kendisini ziyaret etmek isteyenleri orada ağırlayacağı aktarıldı.