Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'e gelerek Zübeyde Hanım Anıt Mezarı'nı ziyaret etti. Anneler Günü vesilesiyle anıt mezara karanfil bırakan Özel'e Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ve Murat Bakan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve ilçe belediye başkanları katılım sağladı.

KONUŞMALAR PLANLANAN ZAMANDAN GEÇ BAŞLADI

Karanfil sunumunun ardından ise protokol ve katılımcıların kürsüye olan mesafesi kapsamında diziliş düzeni kısa sürede sağlanamadı. Bu sebeple konuşmalar planlanan zamandan daha geç başladı.

ÖZEL, TUGAY VE ÜNSAL KONUŞTU

Kürsüye ilk olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Behice Yıldız İşçimenler Ünsal davet edildi. Ünsal'ın ardında ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay anneler günü konuşmasını yaptı. En son ise CHP Lideri Özel kürsüye çıkarak günün anlam ve önemine dair mesajlar verdi. 

ÖZEL'E DOKUNMAK İSTEYENLER İZDİHAM YARATTI

Programın bitişinde ise partililer CHP Lideri Özgür Özel ile fotoğraf çektirebilmek için izdiham yarattı. Korumaları eşliğinde otobüsüne götürülmeye çalışılan Özel'i öpmek isteyenler, fotoğraf çektirmek isteyenler adeta birbirini ezdi. 

ÖZEL SİTEM ETTİ!

Zorlukla otobüsüne bindirilen Özel, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nu otobüse çağırdı. Otobüsün en ön koltuğuna oturan Özel, otobüsün ön kapısındaki merdivenleri çıkan Aslanoğlu'na törene ilişkin sitemde bulundu. Özel, Aslanoğlu'na düzenden memnun olmadığını, öte yandan konuşma yapan belediye başkanlarının konuşmalarını çok uzun tuttuğunu söyledi. Özel, belediye başkanlarının uzun konuşması nedeniyle programının sarktığını ifade etti. Sinirli olduğu gözlenen Özel'in "Olmaz böyle bir şey!" ifadeleri otobüsün açık olan kapısından dışarı duyuldu.