GÜNDEME BAKIŞ- Ramazan ayı dolayısı ve Depremzede vatandaşların yanında olarak ihtiyaçlarını giderebilmek için afet bölgelerini ziyaret eden Başkan Soyer, Kahramanmaraş'ın Çiğli Köyü'ndeydi. Sosyal medya hesabından bölgede bulunan afetzedelerin sorunlarını anlattığı video kesitleri paylaşan Soyer, "Bir kez daha gördük ki depremin yol açtığı hasarı hemen yok etmek ne yazık ki mümkün değil" dedi.

"KARDEŞLERİMİZİN ÜZERİNDEN ELİMİZİ ÇEKMEYECEĞİZ"
11 ili maddi ve manevi ağır yıkıma uğradığı günden itibaren afetzedelerin içinde bulundukları durumun olumsuz koşullarından bir an önce kurtulabilmesi adına yapılan yardımların ve desteğin sürekli olmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Soyer, "Bir kez daha gördük ki depremin yol açtığı hasarı hemen yok etmek ne yazık ki mümkün değil. Gündelik hayatımıza devam ederken desteklerimizi sürdürmeye devam etmek zorundayız. Kardeşlerimizin üzerinden elimizi çekmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"HEVESLER KAÇAR İNSANLAR KENDİ ALEMLERİNE DALAR"
Kahramanmaraş'ın Çiğli Köyü'nde depremden etkilenen bir afetzede ile konuşmasının bir bölümünü paylaşan Başkan Soyer, sürecin ne kadar sürdüğünden ziyade desteğin sürekliliğine değinerek, "Asıl mesele bunun sürekliliğini sağlamak, bu hizmetin, bu desteğin sürekliliği önemli. Bir kaç ay sonra hevesler kaçar insanlar kendi alemlerine dalar burada çadırda kalan insanlar da yalnız kalır. buna izin vermemek lazım, onların yanında durmaya devam etmek lazım" dedi.

İşte Başkan Soyer'in paylaştığı video;