GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen, Halk Konutun ilk örneği Dilber Apartmanı temel atma töreninde Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal bir açıklamada bulunarak, "Rezerv alandaki konutların tamamı depremzedeler için yapılmalı" demişti. 

AK Partili Kaya'dan deprem konutları açıklaması: Rezerv alanın tamamı depremzedelerin! AK Partili Kaya'dan deprem konutları açıklaması: Rezerv alanın tamamı depremzedelerin!

KAYA'DAN "İŞ ÜRETMİYOR" ÇIKIŞI GELMİŞTİ

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Başkan Sandal'a yanıt vererek, "Serdar Sandal iş üretmeyip sadece laf üretiyor. Defalarca söyledik, rezerv alandaki konutların tamamı depremzedeler için yapılıyor" ifadelerini kullanmıştı. 

SANDAL: "SİYASİ PARTİ PROJESİ DEĞİL KAMU YATIRIMIDIR"

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, AK Partili Kaya'nın "İş üretmiyor" çıkışına sert tepki gösterdi. Sandal, şu açıklamayı yaptı:

"Her fırsatta dile getirdiğimiz, Bayraklı Rezerv Alanı’ndaki deprem konutlarının sadece depremzedelere verilmesi konusunda AK Parti Milletvekili Sayın Atilla Kaya açıklama yapmış ve konutların depremzedelere verileceğini söylemiş. Bizi de “algı operasyonu” yapmakla itham etmiş. Bizim itiraz ettiğimiz ve Sayın milletvekilinin anlamasını beklediğimiz nokta, bu açıklamanın, siyasiler tarafından değil, devletin resmi makamlarınca yapılması halinde bir bağlayıcılığı olduğudur! Çünkü deprem konutları bir siyasi partinin projesi değil, bir kamu yatırımıdır! 

"ALGI OPERASYONU DEĞİL HAKKIN GARANTİSİDİR"

Doğal olarak TOKİ ya da ilgili Bakanlık konuya resmi ağızlardan netlik kazandırana kadar bizim bu konuyu gündeme getirme çabamız sürecektir. Bu bir algı operasyonu değil, depremzedelerimizin hakkını güvenceye alma gayretidir!

"CEVABI BAYRAKLI HALKI VERECEKTİR"

Sayın vekilin belediyemizin yatırımları hakkında sarf ettiği sözlerin gerçek muhatabı ise Bayraklı halkıdır ve bu açıklama halkın özgür iradesine saygısızlıktır! Şayet 2024 yerel seçimlerini görebilirlerse, Bayraklı halkı en güzel cevabı yine sandıkta kendilerine verecektir"