GÜNDEME BAKIŞ - İzmir'de 2020 yılında meydana gelen depremin ardından, Bayraklı'da kurulan konteyner kentte yaşayan depremzedeler, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde evlerini kaybeden vatandaşlara yer açmak amacıyla, konteyner kentten çıkartıldı. Depremzedeler, kendilerine yer gösterilmeksizin dışarı atıldıklarını ve çadır kurarak sokakta yaşayacaklarını kaydetti.  


DEPREMZEDELER YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, konteyner kentin önünde eşyaları ile bekleyen depremzedeleri ziyaret etti. Eski konteyner kent sakinlerini dinleyen Sandal, depremzedeleri sokakta bırakmayarak, ilçedeki yurtlara yerleşimini sağladı.  


SANDAL: "VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ"
Alanda açıklama yapan Başkan Sandal, "Arkadaşlarımızın bugün burada ciddi bir mağduriyeti oldu. Sokakta kalan arkadaşlarımız vardı, onları yurtlara yerleştirdik. Vatandaş haklı olarak taleplerini dile getiriyor. Yakın çevredeki okullarda okuyan öğrencileri var. Doğal olarak bu saatte kiraya çıkabilecekleri yer ve imkanları yok. Yarın yetkililerle görüşeğiz, sabah da burada olacağız. Biz her harikarda Bayraklı Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşımızı kimseye muhtaç etmeden, gereğini yerine getireceğiz. Burada canımızı sıkan, bizi üzen mesele; sosyal devletin vatandaşın derdini çözmesi gerekiyor. Bu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının anayasal hakkıdır" dedi.