Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, mazbatasını alarak görevi Serdar Sandal’dan aldı. Önal, belediyedeki çalışan sayısı, gelir gider dengesiyle ilgili belediye bürokratlarından detaylı rapor istedi.

100’DEN FAZLA KİŞİ İŞE ALINMIŞ

Önal’ın adaylığının açıklandığı 29 Ocak’tan 29 Mart’a kadar belediyeye 100’den fazla eleman alındığı tespit edildi. Bu durumun gelir/gider dengesini bozduğu anlaşıldı. Mevcut gelirle çalışan maaşlarının zamanında ve tam olarak ödenemeyeceği belirlendi. 29 Mart günü yani seçimden iki gün kala 6 kişinin daha işe alındığı ortaya çıkarıldı.

GEREĞİ YAPILACAK

Başkan İrfan Önal konuyla ilgili çalışanları bilgilendirdi. Önal, “Son zamanlarda işe alınanlar benim için yok hükmündeler. Eğer işlerine devam ederlerse maaşlarınızı almanız mümkün gözükmüyor. Ya taksit taksit ödeyeceğiz ya hiç ödemeyeceğiz. Bununla ilgili gereğini yapacağız. Ben seçim döneminde bir kişiye iş sözü vermedim. Rakibim ise 2 bin kişiye iş sözü verdi. Bu sayıyı aileleri ile çarptığınızda 6 bin kişi yapar. Ben 6 bin oy geriden başladım. Risk aldım. Çünkü belediyemizin geliri gideri belli. Söz veremezdim. Bir duruş sergiledim. Tüm bütçeyi maaşlara ayırırsak iş yapamayız. Bizim yapacak çok işimiz var. Bu arkadaşlarla ilgili gereği yapılacağını bilmenizi isterim. Herkesten işini en iyi şekilde yapmasını istiyorum. Onun dayısı bunun eniştesi gibi bir şey bizim dönemimizde olmayacak. Bunu özellikle vurgulamak isterim” dedi.