Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, belediye birimleri arasındaki ilk ziyaretini Temizlik İşleri Müdürlüğüne yaptı. Gece gündüz çalışan ekiplerle sabah vardiyasında buluşan Başkan Mutlu, özverili çalışmaları için tüm personele teşekkürlerini iletti. Daha temiz bir kent için çalıştıklarını dile getiren Başkan Mutlu, Konak’ta bir temizlik harekatı olduğunu ve gözle görülür bir fark oluştuğunu dile getirerek şunları söyledi:

Başkan Mutlu’dan Temizlik İşleri Personeline Sabah Ziyareti (2)

“31 Mart’tan sonra, mazbatayı alıp başkanlığa oturduğum günden bugüne ilk ziyaret ettiğim belediye çalışma ekibi Temizlik İşleri. Sizlerle birlikte olduğum için mutluyum ve kocaman teşekkür etmek istiyorum. Ben adayken gelip bir şey rica etmiştim; Konak temiz olursa ben çok mutlu olurum, Konaklılar mutlu olur demiştim. Gerçekten gözle görülür bir fark yarattık. Başta başkan yardımcımız ve müdürümüz olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık. Çok güzel çalışmalar yapıyorsunuz. Konak’ta, gece gündüz, büyük bir temizlik faaliyeti, temizlik harekatı olduğu görülüyor.”

Başkan Mutlu’dan Temizlik İşleri Personeline Sabah Ziyareti (3)

Yeni araç ve ekipman müjdesi

Başkan Mutlu, adaylık döneminde verdiği sözü unutmadığını, uzun zamandır ihtiyaç duyulan yeni araç ve ekipmanın en kısa zamanda alınacağını da sözlerine ekledi ve “Şimdi üzerine düşeni yapma sırası bizde. Adaylığım döneminde size söz vermiştim. Kullandığınız ekipmanın, araçların çok eski olduğunu, çeşitli kazalara yol açabildiğini biliyorum. Temizlikte istenen verimin alınamayışının nedenlerinin en büyüğünün bu olduğunu da biliyorum. Şimdi biz de çok hızlı bir mali disiplinle bir iki ay içinde ekonomiyi yoluna koyup hızlıca sizin ihtiyacınız olan makine parkurunu yenileyeceğiz. Verdiğimiz sözü tutacağız. Konak temiz olduğunda, halk mutlu olduğunda biz de mutlu oluyoruz. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Gece gündüz, çok yoğun çalışıp, başımız dik yürümemizi sağladığınız için sağ olun, var olun” diye konuştu. 

Başkan Mutlu’dan Temizlik İşleri Personeline Sabah Ziyareti (6)