Dramalılar Kent Arşivi ve Müzesi’nde düzenlenen kahvaltıya Bornovalı muhtarların yanı sıra Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Ünver, Bornova Kaymakamlığı’na bağlı ilçe müdürleri, Bornova Belediyesi’nin bürokratları katıldı.

Eğitim verildi

31 Mart yerel seçimlerinde göreve seçilen muhtarlara yönelik olarak kamu kurumlarının işleyişi ve muhtarlıklarla ilişkileri hakkında bilgilendirmelerin de yapıldığı toplantıda, başta adres kayıt sistemi olmak üzere muhtarların faaliyet alanlarıyla ilgili temel başlıkların ele alındığı eğitim de verildi.

En güzel örnek

Belediye Başkanı Ömer Eşki, öncelikli hedeflerinin vatandaşların temel sorunlarını çözmek olduğunu, bu nedenle temizlik ve zabıta hizmetlerini görev gelir gelmez ele aldıklarını söyleyerek, “İş birliği ile çalışmak temel anlayışımız olacak. Bu toplantıda Bornova için yapacağımız güç birliğinin en güzel örneği. Daha güçlü bir Bornova için belediye-kamu işbirliğinin en verimli örneklerini ortaya koyacağımıza inanıyorum” dedi.

09.05.2024 06A616Fc 47A2 4B41 B098 90Cc7853C7C9~1

Başkan Eşki’ye temizlik teşekkürü

Toplantıda, muhtarlar sağlık ocağı, doğalgaz, okul ve asfalt gibi konulardaki taleplerini doğrudan ilgililerine aktarırken, Başkan Eşki’nin göreve gelmesinden sonra başlatılan kapsamlı temizlik çalışmaları için de teşekkür ettiler.

Köylere özel projeler

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova Belediyesi’nin eski köy yerleşimlerinde kısa süre içinde sandık kuracaklarını ve “Kırsal Mahalle” ya da “Köy” statülerinden hangisinde devam etmek istediklerini o bölgelerde yaşayanlara soracaklarını söyledi. Başkan Eşki, özellikle köy statüsünde devam etmek isteyen yerleşimlerde canlı hayvan, kümes ve tavuk desteği ile yumurta ve et alım garantisi vereceklerini ifade etti.

09.05.2024 7Dacf74F 2F94 4614 8A5D Eaedae4011Ef~1

23 yeni muhtar

Bornova Kaymakamı Muzaffer Şahiner de bir konuşma yaparak, Bornova’nın 45 mahallesinden 23’ünde yeni isimlerin seçildiğini belirterek, “Bu toplantıyı öncelikle yeni muhtarlarımızın bilgilendirilmesi amacıyla düzenledik. Koordinasyonu sağlayarak sorunların daha kolay çözüleceğine inanıyorum. Tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.