İzmir’in nüfus yoğunluğu açısından en büyük ilçesi Buca’da, vatandaşların uygun fiyatla sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için açılan Belediye Lokantası’nda tek fiyat uygulaması başladı. Daha önce öğrencilere yüzde 50 indirimli olarak 45 liradan satışa sunulan menüden artık herkes yararlanabilecek.

A I0 I2669 Ok

BUCA’MIZA HAYIRLI OLSUN

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar yüzünden birçok kişinin büyük sıkıntı yaşadığını ifade eden Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Böylesi zor bir dönemde Buca’da sosyal dayanışmayı artırarak, daha fazla vatandaşımıza destek olmak istiyoruz. Lokantamız üniversiteye, hastaneye ve iş yerlerine yakın olması nedeni ile kurulduğu günden bu yana çok tercih ediliyor. ‘Nasıl daha fazla fayda sağlayabiliriz?’ diye düşündük. Bu nedenle fiyatlarımızda bir değişime gittik. Buca’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

A I0 I2699 Ok

40 BİN KİŞİ FAYDALANDI

Uğur Mumcu Caddesi'ndeki Belediye Lokantası açıldığı günden bugüne 40 bin kişiye hizmet verdi. Hafta içi her gün 11.30 ila 15.00 saatleri arasında açık olan lokantanın menüleri büyük bir titizlikle hazırlanırken, Bucalılar, “Güvenilir gıdaya bu fiyata ulaşabildiğimiz için çok mutluyuz. Buca Belediyesi’ne bir kez daha bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.