Hamza Dağ, ilk günden itibaren başladığı seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İzmir’in tüm ilçelerini karış karış dolaşan Dağ, bugün de Konak’ta başladığı çalışmalarına, Bornova’da devam etti. Esnafın talep ve önerilerini dinleyen Dağ, Ayakkabıcılar Sitesi’ni de unutmadı. 

“BEN İZMİR’İ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM”

Burada ilk olarak İzmir Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi yönetimi ile bir araya gelen Dağ, çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Dağ, “İzmir’in marka değerini azaltacak hiç bir söylem içerisinde bugüne kadar olmadım, bundan sonra da olmayacağım. Belediye başkanı olsam da, olmasam da öyle bir söylem içerisinde olmayacağım. Çünkü ben İzmir’i çok ama çok seviyorum.” ifadelerini kullandı. 

“İZMİR’İN MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAĞIZ” 

12 senedir hayatının Ankara ve İzmir arasında geçtiğini hatırlatan Dağ, “Biz bu şehri ailece çok seviyoruz. Bakış açımız tamamen şudur; Biz İzmir’in marka değerini artıracağız. Heyecanımız da hedefimiz de budur.” ifadelerini kullandı. 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KREDİ MÜJDESİ! İZMİR PİLOT İL 

Hamza Dağ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile sabah katıldığı Türkiye İklime ve Afetlere Dayanıklı Şehirler Projesi paneline de değindi. 

Bakan Özhaseki’ye burada teşekkür eden Dağ, İzmir için verilen müjdeyi açıkladı. Dağ, Dünya Bankası ile kentsel dönüşüme ilişkin bir kredi anlaşması yapıldığını hatırlatarak, şu ifadelere yer verdi: 

“Dünya Bankası tarafından 5 il seçilmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız  İzmir’i pilot il olarak belirledi. Bu kapsamda verdiğimiz müjdeyle, 0.69 faiz ile 180 ay kredi imkanı sağlanacak. Evini dönüştürmek isteyenlere 2.5 milyon liraya kadar kredi imkanı sağlanacak. Başka konutu olmayan, orta ve düşük gelirli vatandaşlarımıza, emekli ve şehit, gazi yakınlarına yıllık 0.25 indirim sağlanacak. Bizim bereketimiz başladı. Bu şehirde şehirleşme adına ve depreme dayanıklı şehir için atmamız gereken adımlar şarttır. Artık öteleme şansınız yok.” 


HAMZA DAĞ’A ANLAMLI HEDİYE 

Hamza Dağ’ın konuşmasının ardından söz alan bir esnaf, yıllar önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nde kendisine gönderdiği ‘bayram kutlaması kartını’ Hamza Dağ’a hediye etti. Anlamlı hediyeyi görünce duygulanan Dağ, esnafa teşekkür etti. 

HAMZA DAĞ ESNAFIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ 

Hamza Dağ daha sonra beraberindeki Cumhur İttifakı Bornova Belediye Başkan Adayı Cevdet Çayır ve AK Parti Bornova İlçe Başkanı Koray Toprakçı ile Ayakkabıcılar Sitesi’ndeki esnafını gezerek onların taleplerini dinledi.