Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir programını AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda gerçekleştirdiği teşkilat buluşmasıyla noktaladı.

NASIR VE ÇANKIRI İZMİR PROGRAMINI DEĞERLENDİRDİ
Bakan Nebati'nin, iş dünyası ile yaptığı buluşmanın ardından AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda teşkilat mensuplarıyla toplantıya İl Başkanı Kerem Ali Sürekli,  İzmir Milletvekilleri Necip Nasır ve Ceyda Bölünmez Çankırı katıldı. Nebati'nin teşkilat buluşmasında Milletvekili Nasır'ın "Bakanımız iş dünyasının sorduğu sorulara verdiği yanıtlarla iş dünyasını mest etti", Çankırı'nın ise 2023'te Cumhurbaşkanımızı İzmir'de en yüksek oyla seçtirip ardından da 2024'te yerelde çözüm bekleyen sorunları çözecek kadrolarımızla hizmet vereceğiz" dediği ve 17 Şubat'ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak İzmir İktisat Kongresi için Bakan Nebati'ye teşekkür ettiği kaydedildi.

TEŞKİLATA 17 ŞUBAT BRİFİNGİ
Bakan Nebati'nin ise teşkilat buluşmasında "2023 seçimlerini biz alacağız, sizden isteğim çok çalışmanız" dediği aktarıldı. Nebati'nin İzmir İktisat Kongresi'ne yönelik de teşkilata bilgi verdiği ve "17 Şubat'ta gerçekleştireceğimiz İzmir İktisat Kongresi için çok çalışıyoruz, hazırlık yapıyoruz. Bugün 2,5 saat kongre için çalıştık. İktisat kongresinden çok ümitliyiz" dediği öğrenildi.

NEBATİ'DEN ALTYAPI ELEŞTİRİSİ
Nebati'nin teşkilat buluşması kapsamında İzmir'in altyapısına yönelik eleştiride bulunduğu ve "İzmir'e 2013 yılında gelmiştim. O gün yürürken, kaldırımlar düzgün yapılmadığı için bastığımda altında biriken su üstümü kirletmişti. Dün akşam da yürüyüş yapmak istedim. Kordon'da yürürken kaldırıma bastım ve altında biriken su üstüme fışkırdı. Üstüm kirlendi. Biz bunları İstanbul'da yıllar önce bitirdik ama İzmir hep aynı" dediği kaydedildi. 

İZMİR'E DAHA ÇOK MESAİ

Nebati'nin iş dünyası buluşması ile ilgili olarak ise, "İş dünyasının sorunlarını dinledik, sorularına yanıt verdik. Onlar da 'Bunları bilmiyorduk, anlatman iyi oldu' dediler. Demek ki bundan sonra İzmir'e daha çok gelmek, daha çok anlatmak gerekiyor, İzmir'de daha çok mesai harcamak gerekiyor. İzmir'i biraz bu anlamda ihmal etmişiz, ben de bundan sonra İzmir'e daha fazla geleceğim" dediği iddia edildi.