İşletmeci fincanları tükürerek temizledi. Skandal olay Edirne'deki bir AVM'de gerçekleşti. Kahve dükkanı işleten H.Z. fincanları tükürerek temizledi. Yabancı bir turist ise o anları kaydetti.

Görüntüleri sosyal medyaya yükledi. İğrenç anlar tepki çekti. Şikayetler üzerine zabıta harekete geçti.

0X0 Avmde Igrenc Goruntu Fincanlari Tukurerek Temizledi 1707829581311

İş yerine giden Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı iş yeri denetim birimi ve zabıta ekipleri, işletmenin çalışma ruhsatının olmadığını tespit etti. Hijyen ve sağlık kurallarına uymayan ve çalışma ruhsatı bulunmayan iş yeri mühürlendi.

Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Sosyal medyada yer alan olumsuz paylaşımlar ve belediyeye yapılan ihbarlar sonucunda durumun tespit edilmiştir.

0X0 Avmde Igrenc Goruntu Fincanlari Tukurerek Temizledi 1707829585845

Gerekli müdahalenin yapılması için alışveriş merkezinde faaliyet gösteren kahveci dükkanına Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı işyeri denetim birimi ve zabıta ekiplerinin gittiği kahve dükkanının hijyen ve sağlık koşullarına uymadığı, iş yeri çalışma ruhsatı olmadığı tespit edildiği, faaliyeti durdurulmuştur" denildi.

Öte yandan işletmeye 7 Ocak 2022'de ruhsat verildiği ancak kısa süre önce el değiştirdiği, dükkanı alan H.Z.'nin çalışma ruhsatı için belediyeye başvurmadığı öğrenildi.