Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir, Tepekule Merkezi’nde toplanarak il danışma kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Milletvekili Mahir Polat, İZBETON önceki dönem Genel Müdürü Heval Savaş Kaya, Eski Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, eski milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, saymanlar ve sekreterler  katıldı.

ASLANOĞLU: “MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Aslanoğlu, “Orman yangınlarında yüreğimiz yandı, geçmiş olsun. Pazar günü Torbalı’da tüp patlamasında 5 canımızı kaybettik. Çokça yaralımız var. Bir defa daha böyle olaylar yaşanmaması için merkezi hükümetin  bir an önce tedbirleri alması gerekiyor. Dün Madımak’ı andık, insanlık suçunu bir kez daha andık. Bu üzüntülerin bir daha olmaması için hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

“İLK KEZ SKM’LERDEN MUTLU ÇIKTIK”

“Danışma kurulları dertleştiğimiz yerler” diyen Aslanoğlu, “Seçim dönemi ve sonrası için önerilerimizi anlatacağız, neleri eksik yaptık, yeni seçim dönemine nasıl hazırlanalım diyerek önerilerimizi paylaşacağız. Tüm yol arkadaşlarımızı konuşmaya davet ediyorum. Biliyorsunuz Ocak ayında atama olarak göreve başladım ve hemen ardından büyük Türkiye depremi olduk, dayanışmayı büyütmek için seferber oldu. Yaralarımızı daha sarmadan masa devrildi, tekrar kuruldu, Cumhurbaşkanı adayımız belli oldu, milletvekili adaylarımız belli oldu ve 14 ila 28 Mayıs’ta İzmir’de 1 milyon 20 bin oy farkı atmamıza rağmen seçim koordinasyon merkezlerinden boynumuz bükük ayrıldık. Ardından mahalle, ilçe seçimleri, il kongresi ve büyük kurultayımız oldu, hemen ardından yerel adaylarımız belli oldu. Sahaya indik, o günlerde herkes ne kadar ilçe kaybedeceğimizi anlatıyordu. Sonuç ne oldu, İzmir’de 31 belediyeden 29’unu kazandık. AKP sadece 1 belediye MHP sadece 1 belediye kazandı. Aliağa’da da birinci parti olduk. İlk kez SKM’den mutlu ayrıldık, Türkiye birincisi olduk. Ben İzmir kadar Adıyaman, Denizli, Kırıkkale’ye sevindim. Bu müthiş bir zafer. Seçimleri örgütlerden kazanır en tepeden en alta kadar. Bu zafer bir liderlik örneğidir de, doğru mottolarla yola çıkan Genel Başkanımızın bu zaferde payı çok büyüktür” diyerek kadın ve gençlik kollarına teşekkür etti.

"BÖLÜNÜRSEK İKTİDAR AVUCUMUZDAN KAYAR"

Bu zafer 1999’da yılında baraj altında kaldığında partinin kapısını açanlarındır. Bizim dönemimizde başarının olması sadece bugünün değil, geçmişte görev yapanların da başarısıdır. Bu başarı İzmirlilerindir. Biz iktidar olacağız, yaşam, koşullar bizi iktidara götürüyor. Bizi iktidar olmaktan alıkoyacak tek şey CHP’liler, bölünürsek iktidar avcumuzdan kayıp gidecek. Aile olmalıyız, birbirimizi dışarda eleştirmemeliyiz, biz bir arada olmaya devam edersek sandık kurulduğunda CHP ilk genel seçimlerde iktidar olacak. 

"UZUN SÜRE GÖREV YAPACAĞIM"

Ben 10. İl başkanıyım, bazı il başkanlarımız seçim görmedi, Alladdin Yüksel 4 yıl görev yaptı 2 seçim, Deniz Yücel 5 yıl görev yaptı 3 seçim gördü. Biz 1 yıl görev yaptık, 2 seçim ve 2 turlu Cumhurbaşkanlığı seçim i gördüm. Görevim bittiğinde muhtemelen Deniz Başkandan sonra en uzun süre görev yapmış olacağım.

"TARİH BENİ YAZACAKSA..."

Kurultaydan sonra birbirimize düşmemizi beklediler. Herkes partimizden kriz bekliyordu, benim bir kriz çıkarmamı bekliyordu. Tarih benimle ilgili bir şey yazacaksa o krizi çıkartmamak için elinden geleni yaptı diye yazacak.