Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 30 ilçe başkanı ile il başkanlığında bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının gündeminde belediye başkanları ve ilçe başkanları arasında yaşanan çatışmalar, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile 26 Mayıs'ta düzenlenecek olan Emekliler Mitinginin yer aldığı öğrenildi. 

Whatsapp Görsel 2024 05 17 Saat 13.29.52 E4C23D93

19 MAYIS'A YOĞUN KATILIM

Aslanoğlu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için gençlik kollarının hazırlık ve çalışmaları yürüttüğünü aktardığı ve ilçe başkanlarından örgütleriyle birlikte yoğun katılım göstermelerini istediği kaydedildi. 

EMEKLİLER MİTİNGİNE 10 BİN KİŞİLİK ÇIKARMA

CHP Lideri Özgür Özel'in 26 Mayıs'ta Ankara'da düzenleyeceği Emekliler Mitingi de toplantının ana gündem maddelerinden oldu. Aslanoğlu'nun ilçelerin nüfusuna göre kaldırılacak otobüs sayısını ilçe başkanlarına tebliğ ettiği ve İzmir'den toplam 10 bin kişiyle çıkarma yapılacağını ilettiği belirtildi. 

"DOST DÜŞMAN BİRLİĞİ GÖRECEK"

Öte yandan toplantıda belediye başkanları ve ilçe balkanları arasında yaşanan sorunların da ele alındığı öğrenildi. Aslanoğlu'nun ilçe başkanlarına "Kol kırılıyorsa, yen içinde kalacak" talimatı verdiği ve yaşanan çatışmaların başta basın olmak üzere dışarı sızdırılmayacağına yönelik ültimatom verdiği iletildi. Toplantı kapsamında ilçeler ve belediyeler arasında birliğin dosta düşmana gösterilmesi kararı alındığı dile getirildi.