Aydın Efeler'de KYK yurdundaki arızalı asansör kazasında hayatını kaybeden Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi  Zeren Ertaş Pendik'te son yolculuğuna uğurlandı. Ertaş'ın cenazesi Pendik'te ki evine getirilerek ailesi ve yakınlarından helallik alındı.

Kız yurdundaki asansör faciasında gelişme... Müdür açığa alındı Kız yurdundaki asansör faciasında gelişme... Müdür açığa alındı

Acılı ailenin feryadı yürek burktu... 'Devlet kızıma 25 gün bakamadı!' Acılı ailenin feryadı yürek burktu... 'Devlet kızıma 25 gün bakamadı!'

Genç Zeren'in öldüğü asansör kazasında... Sıcak gelişme! Genç Zeren'in öldüğü asansör kazasında... Sıcak gelişme!

Ardından cenaze, tören için Kurtköy Merkez Cami'ne getirildi.  Anne Serpil Ertaş ile arkadaşları Zeren'in tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Baba Akın Ertaş, cenazede taziyeleri kabul etti. Cenazeye CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'te katıldı. Cenaze Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası defnedilmek üzere Kurtköy Mezarlığı'na götürüldü. 

"SORUMLULAR SORUMLULUKLARINI ALSINLAR"

Cenaze töreninde konuşan baba Akın Ertaş, "Benim çocuğum melek gibi bir insandı. Devletimiz bize merhametli yüzünü gösterdi. Bundan sonra da adaletli yüzünü göstersin. Sorumlular sorumluluklarını alsınlar. İnşallah bundan sonra hiçbir çocuğumuzun canı yanmasın. Hiçbir annenin, babanın ocağına ateş düşmesin. Bizim tek isteğimiz budur. Yurtlarda çocuklarımız eylemler yapıyorlarmış. Onlara bir ağabeyleri olarak taşkınlık yapmamalarını söylemek istiyorum. Vatanına, milletine bağlı olarak düzgün bir şekilde yapsınlar. Kötü insanların emellerine alet olmasınlar. Bir ağabeyleri olarak onlardan bunu istiyorum. İnşallah bu son olur. Denetim mekanizmaları devreye girer. Biz çocuklarımızı arkada bırakarak yurttan ayrılıyoruz. İdareciler bunu sadece iş olarak görmesinler. Orada bir sürü ana kuzusu var. Kendi çocukları için neyi reva görüyorlarsa aynısını oradaki çocukları için de reva görsünler" dedi. 

"İNSAN CANI BU KADAR DEĞERSİZ DEĞİL"

Zeren’in çocukluk arkadaşı Kübra Babaoğlu, "Zeren çok iyi bir kızdı. Kimse onun hakkında kötü bir şey söyleyemez. Kız kardeşimle birlikte sürekli iletişim halindeydik. İnsan canı bu kadar değersiz değil" dedi.