Seferihisar İlçesinde evinde bulunan imkanlarla yeni iş alanı yaratan kadınlardan biri olan Tuğba Sarı kendi işinin patronu olarak sektörde öncülük etmeye devam ediyor, uzun yıllar evinde yaptığı butik pastaları sosyal medyada https://www.instagram.com/tugbapastaa/ üzerinden satan ve oldukça beğenilen bir konsept yaratan Tuğba hanım şimdilerde Fransızların ünlü ve lezzetli tatlısı olan makaron yapımına başladı.


Özellikle doğum günlerinde çok fazla sipariş aldığını söyleyen Tuğba Sarı " Hobi olarak başladığım pasta işinde Seferihisar'da neredeyse herkese ulaştım, özel günlerde ilk aranan isim olmaktan çok mutluyum, eskiden pasta yapımında hem uzun saatler harcamam gerekiyor du hemde gün içinde başka bir sipariş olduğunda yapamıyordum. Kısa bir süre önce bi sipariş üzerine makaron yapmaya başladım, gördüm kü olumlu dönüşler alıyorum şimdi bu konuya yoğunlaştım, az şekerli, birbirinden farklı doğal meyve aromalı ve bol ara dolgulu lezzet bombası makarondan herkesin tatmasını isterim, özellikle ev hanımları için buradan söylemek istiyorum, güzel, lezzetli, kaliteli ürettiğiniz el emeğiniz mutlaka değerlenecektir, ilçemizde bulunan üretici pazarlarında yada sosyal medya üzerinden yeteneğiniz olan ürünleri üretin, yeni bir gelir kapısı için mutlaka başlamalısınız, gerisi kendiliğinden gelecektir " dedi. 


Makaron:   Küçük ve çok lezzetli bir tatlı olan makaron; beze, badem unu ve tereyağlı krema dolgusuyla yapılır. Fransızca macaron “badem ve yumurta akından yapılan kurabiye” anlamına gelir, İtalya'da küçük hamur işi anlamına gelen ‘Maccarone’ kelimesinden alınmıştır.