GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan memurların meclis salonunda yaptığı eylemin ardından yaşanan barikatların yıkılması ve camların kırılması İzmir gündemine oturdu. İzBB'den ve CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada AK Parti işaret edilerek, "Üst sınır" vurgusu yapıldı ve ekonomi çıkışında bulunuldu. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise yapılan açıklamalara sert çıkarak, CHP'nin her sıkıştığında topu başkalarına attığını kaydetti. Kaya, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'ın "İzmir'e iktidar hakkını vermedi" sözlerini utanmadan, sıkılmadan söylediğini dile getirdi.

AK Partili Kaya’dan CHP’ye salvolar... CHP belediyeciliği İzmir'de iflas etti! AK Partili Kaya’dan CHP’ye salvolar... CHP belediyeciliği İzmir'de iflas etti!

"OTOGAR METROSU İÇİN 3 BİN LİRA BÜTÇE AYIRDINIZ"

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'dan AK Partili Kaya'ya yanıt gecikmedi. Arslan, "15 yıldır kent gündeminde olan Halkapınar-Otogar Metrosu için merkezi yönetimin ayırdığı bütçe 3 bin lira. 11 yıldır bu hat üzerinde merkezi yönetimin çakılı tek çivisi yok. Selçuk-Ortaklar yeni demiryolu ve 2'nci hat yapımı çalışmaları için ayrılan bütçe bin lira" dedi.

"MEMURLAR YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR"

Arslan'ın açıklaması şöyle:

BAE’ye satılacağı iddiaları bulunan İzmir Alsancak Limanı’na ayrılan bütçe de yine çok düşük. İzmir Liman modernizasyonu bakım onarım için ayrılan bütçe 5 bin lira. Ödemiş-Kiraz demiryolu için bin lira. Daha niceleri… 22 yıllık AKP iktidarının ülkemizi getirdiği yer; açlık sınırının altında kalan asgari ücretle yaşayan milyonlar, yoksulluk sınırın altında yaşayan memurlar, asgari ücretin bile altında bir ücretle yaşamaya mahkum edilen emekliler.

"UTANIP, SIKILMASI GEREKEN SİZSİNİZ"

AKP iktidarı; hazineye 40 verip sadece 1 alabilen İzmirlilerin hakkını vermemekle kalmıyor, tüm Türkiye’yi alım garantili yap-işlet-sahip ol ve yap-işlet-devret yöntemleriyle yandaşlara, ranta kurban ediyor.  Sayın Mahmut Atilla Kaya, gerçekler böyleyken asıl utanıp sıkılması gereken siz ve sizin iktidarınızdır.